Majówkowy Maraton Czytelniczy

Feleszko Wojciech Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Wielki Grzmot Biegunka, Książka | Feleszko Wojciech

    Drapie Was w gardle i kapie Wam z nosa? Zacięliście się w palec podczas robienia kanapki? Boli Was brzuch i jest Wam niedobrze? Zdrowotnym kłopotom zaradzi doktor Florenty Orzeszko, naczelny lekarz serii „Na sygnale”. W książce Wielki grzmot. Biegunka doktor Orzeszko walczy z Rotawirusem i jego bandą, którzy wywołują rewolucję w brzuchu Kajtka. Z pomocą przychodzi mu jak zwykle Limfocyt – tym razem jako kapitan statku „Immunoglobulina”. W organizmie Kajtka toczy się prawdziw...

    Promocja
    okładka Lądowanie rinowirusów Przeziębienie, Książka | Feleszko Wojciech

    Autorem zabawnych tekstów, naszpikowanych wiedzą z zakresu medycyny, jest dr Wojciech Feleszko - lekarz pediatra. W przyjazny i dowcipny sposób opisuje przebieg przeziębienia. Historyjkę znakomicie dopełniają ilustracje Ignacego Czwartosa, który pomysłowo przedstawił rodzinę państwa Nosków, dr. Orzeszkę, bandę Rinowirusa oraz pluton Limfocyta.

    Promocja
    okładka Lądowanie rinowirusów Przeziębienie, Książka | Feleszko Wojciech

    Ijo, ijo, ijo… nadjeżdża dr Florenty Orzeszko, a wraz z nim seria Na sygnale. Oto wydanie drugie, rozszerzone o nowe definicje i ciekawostki. Dr Florenty Orzeszko ujmuje nieco romantycznym sposobem bycia – imię odziedziczył po swojej ukochanej babci Florentynie, do pacjentów dojeżdża na skuterze w kasku „orzeszku” (a jakże!) i zawsze, bez względu na porę roku, ma na nogach trampki. Ale przede wszystkim jest świetnym lekarzem, który zawsze na czas dociera do chorych pacjentów....

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.