TargiKsiążkiMaj2025

Filip Springer Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Miedzianka. Historia znikania, Audiobook | Filip Springer

    Magia nieistniejących miejsc Posłuchajmy tej niezwyklej, choć prawdziwej, opowieści. Reportaż Filipa Springera jest poświęcony pamięci tego, co małe, niepozorne, ale bardzo ważne – tak ważne jak jest istotne małe życie każdego człowieka. To drobiazgi stanowią o jakości życia. Prawdy uniwersalne zawarte w życiu każdego z nas. Magiczne historie o rzeczach które są- nie są wokół nas. Kupferberg – Miedzianka, niewielkie miasteczko nieopodal Jeleniej Góry, którego nie ma. Tak jak...

    Promocja
    okładka Zegarmistrz, Audiobook | Filip Springer

    Lubimy myśleć, że czas jest czymś zewnętrznym, niezależnym od nas. Że mierzymy go tak, jakbyśmy mierzyli pojemność czy masę. Jakby czas miał długość, której możemy być pewni. To błąd wierzyć w taki czas. Nie jest on już bowiem niczym pewnym. Czas wypełniony zajęciami biegnie szybciej niż czas pusty. Pośpiech sprawia, że czasu jest mniej, a nie więcej. Wraz z wiekiem przepływ czasu przyspiesza. Pojęcie marnowania czasu jest pojęciem abstrakcyjnym. Pod wpływem alkoholu czas prz...

Filip Springer Audiobooki

Filip Springer to polski pisarz, fotograf, reporter, publicysta, dziennikarz i działacz społeczny. Nominowany był do wielu prestiżowych nagród literackich, m.in. nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Jest autorem wielu dobrze przyjętych książek poświęconych architekturze, przemianom społecznym i kulturalnym, takich jak „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag” czy „Źle urodzone”.

Debiut literacki Filipa Springera

„Miedzianka. Historia znikania” to debiut literacki Filipa Springera. Coppferberge, Kopferberg, Kupferberg, Miedzianka – to historyczne nazwy śląskiego miasteczka, które posiadało prawa miejskie przez przeszło 400 lat. Springer szukał przyczyn jego upadku. Czy zawiniła wojna? Kondycja przemysłu? Zniszczenia dokonane przez wydobywających uran Rosjan? Efektem jego reporterskiego śledztwa jest książka wydana przez Wydawnictwo Czarne.

Polskie miasta

Springer zainicjował także projekt „Miasto Archipelag”, którego celem było odwiedzenie, opisanie i sfotografowanie polskich miast, które w 1999 roku utraciły status miast wojewódzkich. Liczba województw została pod koniec XX wieku zmniejszona z 49 do 16. Dla przeszło trzydziestu miast oznaczało to znaczne obniżenie prestiżu i znaczenia na arenie krajowej. Efektem projektu jest książka „Miasto Archipelag”, w której Springer, w tekstach z pogranicza eseju, opowiadania i reportażu, opisuje takie miasta jak Koszalin, Nowy Sącz, Piotrków Trybunalski czy Łomża.

Festiwal literacki Miedzianka Fest

Z inicjatywy Springera powstał też kameralny festiwal literacki Miedzianka Fest. Odbywa się on w miejscu, gdzie kiedyś mieściła się Miedzianka. Nie ma jej już na mapach, ale dzięki Oldze Tokarczuk, Mariuszowi Szczygłowi, Jarosławowi Mikołajewskiemu i Filipowi Springerowi, którzy biorą udział w projekcie, pamięć o niej nie ginie.

W swojej najnowszej książce – „Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz” – Filip Springer, po raz kolejny przedstawia coś z pogranicza gatunków. Tym razem stara się odnaleźć Jante – miasteczko, w którym panuje jedenaście zasad gwarantujących idealne życie społeczne. Tylko gdzie go szukać? I czy istnieje naprawdę?

W maju 2020 roku ukaże się „Osobisty przewodnik po Pradze” Mariusza Szczygła, w którym znajdą się fotografie Filipa Springera. Ebooki, audiobooki i książki papierowe Filipa Springera dostępne są w księgarni internetowej Woblink.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.