Czy nie byłoby lepiej, gdyby pewne tajemnice nigdy nie zostały odkryte? Jason „Grizz” Talbot prawomocnym wyrokiem sądu został stracony w więzieniu. Od czasu jego aresztowania przez piętnaście lat Ginny starała się żyć bez niego. Wymuszone na niej małżeństwo z Tommym „Gruntem” Dillonem, byłym członkiem gangu Grizza, okazało się bardzo udane i dało jej rodzinę, której zawsze tak pragnęła. Zmęczeni ciągłymi kłamstwami Ginny i Tommy mają nadzieję, że wraz ze śmiercią Grizza uda...
Ci, którzy myśleli, że wraz ze śmiercią Grizza wszystko się skończy, byli w błędzie. Mija kilka dni od egzekucji mającej zamknąć pewien rozdział w życiu Ginny i pozwolić jej ruszyć dalej. Jednak zamiast tego na jaw wychodzą sekrety, które burzą pozorny spokój rodzinnego życia. Drugi tom zabiera nas do rozpalonej gorącym słońcem Florydy lat pięćdziesiątych. Poznajemy tragiczną młodość Grizza – naznaczoną ciężką pracą i niewyobrażalnym poczuciem straty – oraz dowiadujemy się...
Połowa lat siedemdziesiątych. Południowa Floryda jest jeszcze słabo zurbanizowanym terenem, gdzie władza federalna ustępuje wpływom okrutnych gangów motocyklowych. Piętnastoletnia Ginny Lemon zostaje porwana dosłownie spod sklepu i ofiarowana jako prezent bezwzględnemu szefowi gangu. Musi wyrzec się dotychczasowego życia, marzeń, a nawet imienia, aby przetrwać w nowej okrutnej rzeczywistości, gdzie wymagane jest absolutne posłuszeństwo. Nie wszystko jednak okazuje się tak oc...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.