Co by było, gdyby szczęście okazało się wyłącznie twoim WYBOREM? Gdyby wystarczyło wprowadzić pewne zmiany do wizji świata, aby całkowicie odmienić swoje życie? Ta książka, napisana przez francuskiego bestsellerowego pisarza o wielu zainteresowaniach, prawdziwego człowieka renesansu, udowodni ci, że szczęście to decyzja, a nie zrządzenie losu, i że warto wziąć je w swoje ręce. Autor strona po stronie, poczynając od delikatnych i zabawnych cytatów, przez te skłaniające do głęb...
Oto poszerzona wersja wielkiego bestsellera ŻYĆ JAK KOT. Specjalistka od analizy transakcyjnej, Laurie Hawkes, wzbogaciła ją o komentarze i ćwiczenia dla nas, ludzi, abyśmy mogli zrozumieć, co koty chcą nam przekazać. Czy nie jest tak, że często zabiegasz o czyjeś uznanie? Mierzysz siebie cudzą miarą i tańczysz jak ci zagrają? Czy świat nie kręci się wokół innych? Kot nigdy tak nie robi. Kotu wystarcza być. Ten czasownik najlepiej mu odpowiada, twierdzi Louis Nucéra. Inni twi...
Dobrze, że pierwszy tom „Żyć jak kot” ujrzał światło dzienne, ale nie jest on kompletny! Brakuje wielu rzeczy, jeśli naprawdę chcecie żyć, myśleć i kochać jak kot. Postanowiłem zdradzić wam jeszcze kilka sekretów kociego życia i kilka przepisów na szczęście. Co drugi dzień zapisków w tym dzienniku należeć będzie do mnie. Otwieram przed wami podwoje kociej mądrości i czynię to z wielką przyjemnością. Oto 15 najpilniej strzeżonych kocich sekretów! KOT ZIGGY W pierwszym to...
Na pierwszy rzut oka widać, że kotom żyje się lepiej niż nam. Dlaczego nie wziąć z nich przykładu?
Postanowiłem w tym celu rozszyfrować ich sposób postępowania, aspiracje, styl życia. Zarówno w naszym życiu zawodowym jak i osobistym możemy się wiele nauczyć od kotów!
Do tego właśnie zachęcam Was w tej książce, abyście spojrzeli z dystansu na Waszą codzienność i odnaleźli uśmiech i zadowolenie.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.