Wirtualne Targi

Beata Gawęcka-Ajchel Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Echo 3 Podręcznik z ćwiczeniami z płytą CD Kurs dla początkujących Gimnazjum, Książka | Beata Gawęcka-Ajchel

    Interesujące teksty, autentyczny, żywy język. Kładziemy nacisk na umiejętność komunikowania się w języku rosyjskim i rzetelne przygotowanie do egzaminu. Cykl dla uczniów rozpoczynających naukę języka rosyjskiego w gimnazjum.

    Promocja
    okładka Stupieni Język rosyjski 4 Podręcznik z płytą CD, Książka | Beata Gawęcka-Ajchel, Anna Żelezik

    Podręcznik Stupieni 4 jest przeznaczony do realizacji w wymiarze dwóch godzin w tygodniu. Podręcznik obejmuje trzynaście rozdziałów. Wszystkie rozdziały zawierają zagadnienia artykulacyjno-graficzne, leksykalne i uwzględniają problemy gramatyczne pojawiające się w tekstach. Każdy rozdział części podstawowej otwiera ilustrowany słownik tematyczny oraz ilustracja wieloelementowa, mająca wspomagać zapamiętywanie nowej leksyki i jej aktywizację. Formy gramatyczne i konstrukcje l...

    Promocja
    okładka Echo Język rosyjski 8 Podręcznik + 2CD Szkoła podstawowa, Książka | Beata Gawęcka-Ajchel

    Podręcznik Echo to interesujące teksty, autentyczny, żywy język rosyjski. Publikacja przygotowana w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania języka obcego z dużą liczbą zadań nastawionych na interakcję i naukę mówienia. Daje możliwość indywidualizacji nauczania dzięki ćwiczeniom o różnym stopniu trudności. Regularne powtórki w formie testu motywują ucznia do nauki i ułatwiają samoocenę. Podręcznik ma układ tematyczno-spiralny. Każdy rozdział zawiera wykaz umiejętności, które...

    Promocja
    okładka Echo Język rosyjski 7 Podręcznik + CD Szkoła podstawowa, Książka | Beata Gawęcka-Ajchel

    Podręcznik składa się z siedmiu rozdziałów, które wprowadzają i pomagają utrwalić słownictwo opisane w nowej podstawie programowej. Każdy z nich zawiera: – wykaz umiejętności, które uczeń powinien opanować, przydatny podczas przygotowania do sprawdzianu; – ćwiczenia rozwijające wszystkie umiejętności wymagane przez nową podstawę programową, m.in. rozpoczynanie, prowadzenie, podtrzymywanie i kończenie rozmowy w języku rosyjskim, rozróżnianie i stosowanie stylu formalnego i n...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.