KIEDY PRZESZŁOŚĆ WYPRZEDZA PRZYSZŁOŚĆ, JEDYNYM RATUNKIEM JEST ODNOWA. Czy historia, która swój początek ma w średniowieczu, może zmienić przyszłość? Czy konstruktorzy i wynalazcy z początków XX wieku, mogą mieć swoich wielkich naśladowców sto lat później? Co łączy mistyczny świat tajnych stowarzyszeń z losami studentki, która chce rozpocząć nowe życie? I czy w końcu można zmienić człowieka tak, aby dusza pozostała, a natura uleciała? Ekscytujący thriller, który łączy tajemnic...
Cień przeszłości to kryminalny thriller, który wciąga czytelnika od pierwszej strony. Mistrzowsko budowane napięcie, szybka akcja i błyskotliwa narracja wprowadzają czytelnika w świat tajemnic, sekretów i znoszących się ambicji: w jego jądrze zaś tkwi zbrodnia i milczenie winnych. W tym świecie nikt nie może pozwolić, by jego przeszłość została ujawniona, jednak to jej logika kształtuje losy bohaterów i ich przyszłość. Rozpoczynająca służbę młoda policjantka nie spodziewa si...
„Obudzić państwo” to najbardziej lewicowa, prawie kompletna i co najważniejsze – aktualna oferta reformowania III RP z pozycji polityka o silnej wrażliwości społecznej, przesiąkniętego europejskimi standardami państwa socjalnego, a jednocześnie reprezentującego wartości polskiego patriotyzmu.
Prof. Kazimierz Kik
Niniejsza publikacja nakreśla ramy prawne i społeczne działania administracji samorządowej, przedstawia główne problemy, z jakimi borykają się samorządowcy, zaprezentuje niektóre postulaty obywateli pragnących usprawnić funkcjonowanie administracji samorządowej oraz zwiększyć zakres oddziaływania mieszkańców na sprawy lokalne. Zaprezentuje też pokrótce stanowiska zwolenników i przeciwników planowanych przez rząd zmian w samorządowej ordynacji wyborczej.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.