Bartosz Gembski Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pan Buźka w świecie iluzji optycznych / A niech to, Książka | Bartosz Gembski

    Bartosz Gembski – znany również jako Pan Buźka – to iluzjonista, animator, komik oraz tiktoker w jednej osobie. To także jedyny na świecie żółtoksiężnik, który od 2013 roku występuje na najróżniejszych imprezach w całej Polsce, bawiąc i zadziwiając dzieci oraz dorosłych. Nietuzinkowe podejście do zabawy, poczucie humoru i niewyczerpane pokłady energii to jego znaki rozpoznawcze. Wiedzą to ci, którzy widzieli go na żywo. Pozostali z pewnością kojarzą go z Internetu, gdzie w za...

    Promocja
    okładka Świetny Mikołaj czyli jak zarabiać w czerwonym kubraku., Książka | Bartosz Gembski

    Książka ta dedykowana jest przede wszystkim animatorom, nauczycielom, wychowawcom oraz artystom występującym dla dzieci. To książka również dla rodziców, dziadków i dla każdego, kto traktuje pracę Świętego Mikołaja jako dodatkowe zajęcie lub marzy, by choć raz zarzucić worek na plecy i spróbować rozdać wszystkie prezenty w tę jedną magiczną noc. „Świetny Mikołaj” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy w okresie świątecznym chcieliby wcielić się w rolę ubranego na czer...

    Promocja
    okładka Muzyka Mikrofon Akcja! czyli jak prowadzić muzyczno-taneczne imprezy dla dzieci, Książka | Bartosz Gembski

    Książka autorstwa Bartosza Gembskiego. “Muzyka, Mikrofon, Akcja!” to idea prowadzenia imprez dla dzieci bez użycia sprzętu animacyjnego. Jest to pomoc od A do Z. Muzyka, Mikrofon, Akcja to idea prowadzenia imprez dla dzieci bez użycia sprzętu animacyjnego. Bez dźwigania ogromnych Chust, torów przeszkód i masy innych niepotrzebnych bambetli. Ale jak to bez sprzętu, to tak się da?! – Mógłbyś spytać. Bartek w swojej książce udowadnia, że jedyne czego potrzebujesz, aby świetnie a...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.