Gunther H. Heepen Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kuracje odchudzające solami Schüßlera Poradnik zdrowie, Książka | Gunther H. Heepen, Christina Wiedemann

    Jak schudnąć, nie głodząc się, a następnie utrzymać pożądaną wagę ciała? W jaki sposób oczyścić organizm z toksyn? Sposób odżywiania może rzeczywiście być bardzo skuteczny, jeśli znamy swój typ odżywiania, który jest uwarunkowany genetycznie, oraz stosujemy się do jego możliwości i ograniczeń podczas posiłków. Sole Schüßlera pełnią różne funkcje w naszym organizmie. Przyczyniają się między innymi do tego, że tłuszcze, białka i węglowodany są optymalnie rozkładane. Dzięki tem...

    Promocja
    okładka Zdrowe życie z Hildegardą z Bingen Naturalne sposoby leczenia i odżywiania, Książka | Gunther H. Heepen

    Hildegarda z Bingen pozostawiła nam rewolucyjnie nowoczesny sposób leczenia, o którego skuteczności przekonuje się coraz więcej osób. Jest to medycyna holistyczna, ponieważ odnosi się do ciała, umysłu i duszy. Wielka przeorysza pozostawiła po sobie nie tylko liczne receptury na środki lecznicze, ale udzieliła nam także wielu cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania się i sposobu życia. Dokładne opisy ponad 40 receptur pokazują, jak można samemu przygotować środki l...

    Promocja
    okładka Hormony pod kontrolą Dzięki sprawdzonym metodom naturalnym, Książka | Gunther H. Heepen

    Chcesz się dowiedzieć, dlaczego hormony stają się przyczyną wielorakich dolegliwości? Zastanawiasz się, czy łatwo jest się nauczyć ustalania swojego poziomu hormonów i radzenia sobie z zakłóceniami hormonalnymi? Stosując rozmaite moduły proponowanej w tym poradniku terapii, każdy może zacząć łagodnie regulować gospodarkę hormonalną swojego organizmu. Poradnik ten dostarcza wielu informacji o ziołach, suplementach wspomagających żywotność i środkach spożywczych, które pomagaj...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.