Trzecia część fantastyczno-przygodowej serii Henry’ego H. Neffa, która splata w porywającą całość wątki fantasy, science-fiction i mitologiczne. Minęło pół roku od oblężenia Akademii Rowan. Obdarzony nadprzyrodzonymi mocami Max McDaniels został wtedy zmuszony do oddania Księgi Thotha w ręce demonicznego Astarotha. Władzę nad światem przejęły siły zła. Szkoła się odbudowuje, wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny. Trzeba też sprawdzić, jak wygląda cywilizacja poza akademią. W...
Mroczne siły próbują odzyskać Księgę Thotha, na której stronach kryje się tajemnica kontroli ludzkiej egzystencji. Max i David, uczniowie Akademii Rowan, muszą ocalić Księgę, zanim zdobędzie ją Astaroth, demon, który pragnie zapanować nad światem. Chłopcy wyruszają do Europy, przekraczając granice krajów i… czasu.
Druga część fantastyczno-przygodowej serii Henry’ego H. Neffa, która splata w porywającą całość wątki fantasy, science-fiction i mitologiczne.
Po raz pierwszy w Polsce czwarta część fantastyczno-przygodowej serii Henry’ego H. Neffa, która splata w jeszcze bardziej porywającą całość wątki fantasy, science fiction i mitologiczne. Świat stoi u progu zagłady… Czy jest jakiś ratunek? Prusias nie waha się przed wykorzystaniem osłabionego Astarotha i wykorzystuje sytuację, aby stworzyć własne imperium. Potężna armia czeka tylko na rozkaz. Rowan musi liczyć na Maksa McDanielsa i Davida Meno i mieć nadzieję, że ich połączon...
Po raz pierwszy w Polsce wyczekiwane wszystkie tomy fantastyczno-przygodowej serii Henry'ego H. Neffa, amerykańskiego autora i ilustratora, który wykreował niezwykły świat Akademii Rowan. Poruszający wyobraźnię cykl pełen magii, mitów, legend i nieprawdopodobnych zwrotów akcji na długo zostaje w pamięci. Kiedy Max Daniels ogląda w muzeum celtycki gobelin, ani się spodziewa, że jest to początek najbardziej niezwykłej przygody w jego życiu, która wpłynie na losy całego świata....
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.