Każdy z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko. Towarzyszy nam ono przez całe życie i nigdy nie zapomniało bolesnych doświadczeń, jakich my nie jesteśmy już świadomi. Gdy dopadają nas uzależnienia, lęki, gdy stosujemy w życiu strategię unikania problemów, to jest to najczęściej ściśle powiązane ze zranieniami wewnętrznego dziecka. Jak możemy wejść w kontakt z wewnętrznym dzieckiem i dać mu to, czego ono potrzebuje? Doświadczona terapeutka, Susanne Hühn, pokazuje, jak możemy poznać...
W tej książce znajdziecie Państwo opis drogi duchowego rozwoju, drogi wiodącej do uzdrowienia, której celem jest prawdziwa, głęboko sięgająca zmiana zachowań. Droga ta składa się z dwunastu kroków, zaś każdy z nich bazuje na poprzednich. Kroki te stanowią most rzucony między życiem każdego z nas, a zdrową duchową siłą, niezależną od jakiegokolwiek systemu religijnego.
Dzika kobietka to ta cząstka samej siebie, która ma na myśli wyłącznie swe dobro duchowe i która doskonale wie, co jest nam potrzebne, abyśmy były spełnione i szczęśliwe.
W tej książce chciałabym ci pokazać, jak możesz ją zintegrować ze swoim życiem; jak możesz samą siebie pytaniem: „Czy ja tego chcę?” wprowadzić w jakiś cudowny stan przejrzystości i wewnętrznego spokoju: w stan, który cię znów uczyni zdolną do działania.
Dlaczego dręczy Cię poczucie winy? Pojawia się ono, gdy naruszamy układ zawarty z innym człowiekiem. Mogłeś je zawrzeć świadomie lub nieświadomie będąc jeszcze dzieckiem. Poczucie winy sprawia, że unieszczęśliwiasz siebie i innych. Zależy mu tylko na tym, abyś znów wracał do starych przyzwyczajeń i ponownie dawał się wykorzystywać, brał na siebie zbyt wiele oraz ponad własne siły i możliwości był dostępny dla innych. Pozbądź się tej emocjonalnej trucizny! Dzięki prostym ć...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.