Majówkowy Maraton Czytelniczy

Ib Melchior Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Projekt Haigerloch, Książka | Ib Melchior

    Nadzieje aliantów na zniszczenie powstającej właśnie, głównej broni Hitlera, mającej posiadać niewyobrażalną wręcz siłę zniszczenia, związane były z działaniem przygotowanego naprędce zespołu agentów, realizujących samobójcze zadania bojowe. Wypalony w licznych akcjach weteran z uszkodzoną ręką... Przerażona kobita, rozdarta przejmującymi wahaniami na temat lojalności... No i naukowiec, który nigdy nie widział wojny z bliska, ale jako jedyny był w stanie zatrzymać...

    Promocja
    okładka Grand Guignol, Książka | Ib Melchior

    Maj 1944 roku, przeddzień lądowania aliantów w Normandii. Niemcy chcąc odwrócić losy wojny tworzą nowoczesne bronie Vergeltungswaffen. O V1 i V2 większość z nas już słyszała. Ale kto wie czym była V3?
    Akcja książki toczy się na dzisiejszych terenach Polski. W Międzyzdrojach powstaje tajny ośrodek badawczy, w którym Niemcy testują V3. Do akcji wkracza zespół agentów alianckich aby zgłębić tajemnicę V3.

    Promocja
    okładka Operacja Werwolf, Książka | Ib Melchior

    Kwiecień1945, pokonane Niemcy dogorywają. Jednak losy wojny mogą się odwrócić. Powołana wcześniej przez Himmlera podziemna terrorystyczna organizacja Werwolf otrzymuje rozkaz zamordowania generała Eisenhowera. Czy dwaj agenci amerykańskiego kontrwywiadu zdołają pokrzyżować desperackie plany Oberkommando der Wehrmacht? Czy Werwolf przetrwa, kładąc podwaliny pod przyszłą IV Rzeszę? Osnuta na autentycznych wydarzeniach, fascynująca powieść ujawnia sensacyjne, mało u nas znane ep...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.