Książka składa się z 60 zabaw plastycznych o niskim, średnim i wysokim stopniu trudności, przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Do każdej propozycji zostały dołączone dodatkowe zadania, przeważnie w formie pytań. Materiały, które należy wykorzystać w pracach, są ogólnodostępne, więc zabawy można przeprowadzać z większą liczbą dzieci. Dzięki temu posłuży nauczycielom i pedagogom jako pomoc w pracy z najmłodszymi.
Książka zawiera dziewięćdziesiąt prac plastycznych wykonanych na papierze za pomocą pokrytych farbami opuszków palców, pędzelka oraz cienkopisu. Ta jakże prosta i tania forma zabawy urozmaici dzieciom czas, rozwijając ich wyobraźnię, wrażliwość, cierpliwość oraz sprawność manualną. Podane przykłady mają najmłodszych zainspirować do własnych, twórczych poszukiwań oraz zainteresować nie tylko rodziców, ale również nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych....
W niniejszej książce znajduje się 50 zabaw plastycznych. Do wykonania większości z nich potrzebne są płatki kosmetyczne, patyczki higieniczne oraz papier. Ta nieskomplikowana i niedroga forma spędzania wolnego czasu z pewnością ucieszy dzieci. Rozwinie ich wyobraźnię, cierpliwość, sprawność manualną, wrażliwość, a także zwiększy poczucie własnej wartości. Proponowane zabawy zainspirują nie tylko najmłodszych, ale również nauczycieli przedszkolnych, wczesnoszkolnych, rodziców,...
W niniejszej książce znajduje się 50 zabaw plastycznych, do których wykonania potrzebny jest papier. Ta nieskomplikowana i niedroga forma spędzania wolnego czasu z pewnością przyniesie najmłodszym radość. Nauczy ich cierpliwości, zwiększy sprawność manualną, rozwinie wyobraźnię oraz wrażliwość na świat i innych. Publikacja może zainspirować również nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, pedagogów, trenerów, rodziców, dziadków, opiekunów.
Brakuje Wam pomysłów na ciekawą i twórczą zabawę z dziećmi? Wykorzystując butelki, słoiki, patyczki po lodach, guziki i inne znajdujące się w każdym domu materiały, stworzycie ładne i oryginalne zabawki. Poszczególne pomysły można łączyć w większe całości i „budować” miasta, projektować ciekawe krajobrazy, a nawet stworzyć las pełen zwierząt. Czysta magia! Napisane przystępnym językiem instrukcje zadań oraz duże kolorowe fotografie sprawią, że mały odbiorca z chęcią rozpoczni...
Wydmuszkowe zabawki to kopalnia pomysłów na wykonanie oryginalnych zabawek z wydmuszek, papieru, farb oraz drobnych elementów jak koraliki czy plastikowe słomki.
Tworzenie prac plastycznych z wydmuszek to doskonały trening manualny, ale przede wszystkim doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych.
W książce zebrano pomysły zabaw plastycznych, do których wykonania, oprócz typowych przyborów, takich jak kredki, flamastry, papier kolorowy, krepina, tektura, potrzebne są nietypowe materiały, na przykład płyta CD, gąbka, papiloty, bilety PKP. Przy opracowywaniu zabaw wzięto pod uwagę pory roku, związane z nimi święta, dni okolicznościowe. Wykonując ćwiczenia, dziecko wzoruje się na opisach oraz kolorowych fotografiach. Ćwiczenia z pewnością uatrakcyjnią dzieciom czas, pobud...
Chrześcijaństwo na wesoło to książka, w której znajdą Państwo pięćdziesiąt jeden zabaw plastycznych dla dzieci. Zaproponowane do prac materiały są ogólnodostępne – to głównie niepotrzebne już odpadki. Tematyka zabaw wiąże się z chrześcijaństwem i Kościołem. Twórcze działania w ciekawy i niekonwencjonalny sposób przybliżą dzieciom niektóre biblijne zagadnienia i postacie oraz obrzędy kościelne. Ta publikacja może być inspiracją nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.