Jacek Hugo-Bader Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jacek Hugo-Bader Moda i styl - książki, ebooki i audiobooki

Jacek Hugo-Bader to polski dziennikarz, a nade wszystko reportażysta, związany od początku lat 90. z „Gazetą Wyborczą”. Autor takich książek jak „Dzienniki kołymskie”, „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”, a także nominowanych do Nagrody Literackiej Nike „W rajskiej dolinie wśród zielska” oraz „Skuchy”. Pisarz został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2014 roku. Wyróżniony został także licznymi nagrodami – w tym Grand Press (w 1996 oraz 2003 roku).

Życiorys Jacka Hugo-Bardera

Jacek Aleksander Hugo-Bader urodził się 9 marca 1957 roku w Sochaczewie. Ukończył studia pedagogiczne i przez jakiś czas pracował w zawodzie jako nauczyciel historii, a także nauczyciel w szkole specjalnej, pedagog szkolny oraz socjoterapeuta w poradni małżeńskiej. Od 1982 roku był aktywnym działaczem opozycji demokratycznej – Hugo-Bader był między innymi ostatnim szefem kolportażu Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej. Była to podziemna działalność związana z Solidarnością, która wydawała tygodnik „Wola” oraz drukowała „Tygodnik Mazowsze”. Później pisarz związał się z “Gazetą Wyborczą” – najpierw przy jej kolportażu, a potem w dziale reportażu (wygrał konkurs w 1991 roku). Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim krajami byłego Związku Radzieckiego.

„Biała gorączka”

Oprócz Rosji i byłych republik radzieckich Jacek Hugo-Bader opisuje w swoich książkach także Azję Środkową. Przejechał ją całą na rowerze, jak również przemierzył pustynię Gobi, Chiny, Tybet czy góry Pamir, a także przepłynął kajakiem jezioro Bajkał. Jedna z jego najbardziej znanych książek, „Biała gorączka”, jest efektem podróży samochodem, którą podjął na przełomie 2007 i 2008 roku. Przez wiele miesięcy, od listopada 2007 do marca 2008, samotnie przemierzał tereny od Moskwy do Władywostoku. „Biała gorączka” podzielona jest na dwie części: „Znikający punkt” to opis samej podróży, natomiast „Pułapka na anioły” jest zbiorem nieco krótszych reportaży Hugo-Badera. Pierwsza część ukazuje przede wszystkim historie spotkanych na drodze ludzi z różnych części Rosji. Druga powstała po podróżach do różnych części byłego ZSRR, które pisarz odbył po roku 2000. „Biała gorączka”, wydana nakładem Wydawnictwa Czarne, była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w 2010 roku. Otrzymała także Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera. Audiobook czytany jest przez samego autora oraz jego przyjaciół znajdziecie oczywiście na Woblink, podobnie jak wersję papierową oraz ebooka.

„Dzienniki kołymskie”

Dużym uznaniem cieszy się także wciąż reportaż literacki Jacka Hugo-Badera zatytułowany „Dzienniki kołymskie”. Został on wydany w 2011 roku ponownie przez Wydawnictwo Czarne. Składają się na nią codzienne zapiski, jakie reportażysta prowadził w trakcie swojej podróży po północno-wschodniej Rosji, zwanej potocznie Kołyma (od nazwy głównej rzeki płynącej przez tamte tereny). Hugo-Bader przemierzał ją we wrześniu i październiku 2010 roku. „Dzienniki kołymskie” skupiają się w dużej mierze wokół wyprawy autostopem z Magadanu do Jakucka wzdłuż Traktu Kołymskiego, który pozostaje głównym szlakiem drogowym Kołymy. Książkę wypełniają historie poznanych na tych odludnych ziemiach osób, a także sam autora, skrzętnie notującego własne przygody oraz doznania w trakcie tej wyjątkowej wyprawy. Za „Dzienniki kołymskie” pisarz otrzymał w 2012 roku nagrodę „Czwarty Żywioł”, która przyznana została przez publiczność podczas 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie. Audibooka czytają tym razem nie tylko autor, ale także Joanna Szczepkowska oraz Adam Ferency. Zarówno on, jak i ebook oraz książka papierowa dostępne są na Woblink.

Książki Jacka Hugo-Badera dostępne w księgarni Woblink

Jacek Hugo-Bader jest także autorem innych bestsellerowych i nagradzanych reportaży. Wśród najnowszych warto wspomnieć o wydanej nakładem Wydawnictwa Agora książce „Skucha”, która nominowana była nie tylko do Nike, ale także do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. „Magazyn Literacki Książki” uznał ją za najlepszy reportaż roku 2016. Ostatni jak dotychczas tytuł, „Audyt”, ukazał się w 2018 roku. Wszystkie pozycje Jacka Hugo-Badera, a także wiele innych reportaży, w tym tytuły wydane przez Wydawnictwo Czarne, znajdziecie na Woblink zarówno w formie książek papierowych, jak i ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Moda i styl

Wszyscy, nawet najbardziej zaangażowani oraz kreatywni pasjonaci i pasjonatki mody potrzebują czasem dodatkowej inspiracji. Jak najlepiej wyglądać w pikowanym płaszczu? Do czego pasuje wzorzysta bluzka? Jak skompletować modny strój? Książki o modzie i stylu, które znajdziecie na Woblink pełne są praktycznych porad i wskazówek, które pozwolą Wam wypracować swój własny, wyjątkowy wizerunek! Znajdziecie tu także tytuły pełne wiedzy o historii mody czy sekretach ikon stylu. Zachęcamy także do zapoznania się z ważnymi i aktualnymi analizami świata mody, takimi jak książka "Odpowiedzialna moda. Guilt-free przewodnik po slow fashion" Katarzyny Zajączkowskiej. To wyjątkowy przewodnik po świadomych zakupach i tworzeniu własnej szafy. Jeśli macie dość widoku milionów kilogramów ubrań wyrzucanych co chwilę na śmietnik oraz dzieci i kobiet pracujących w fabrykach w uwłaczających warunkach, ale nie wiecie, gdzie zacząć - koniecznie przeczytajcie dzieło Zajączkowskiej. Można bowiem nadal cieszyć się modą, a przy tym robić to odpowiedzialnie zarówno z perspektywy środowiska i społeczeństwa, jak i własnego portfela. Przeczytajcie także "Slow fashion" Moniki Szymor, a dzieciom podsuńcie "Slow Fashion. Na śmiecenie w imię mody nie dajemy naszej zgody" Megan Anderson, by jeszcze lepiej zrozumieć, jak wielkie konsekwencje mają nasze codzienne wybory.

Historia mody - dla wszystkich zainteresowanych stylem

Jeśli interesuje Was, skąd wzięły się niektóre wzory, modele czy mody, sięgnijcie po jedną z wielu książek historycznych, które czekają na Was na Woblink. Znajdziecie w nich między innymi fascynujące informacje na temat znanych i kultowych domów mody. Karen Homer wprowadzi Was w świat "Gucci", "Valentino", "Givenchy", "Louis Vitton" czy "Hermès", a Laia Farran-Graves opowie o "Pradzie".

Jedną z najchętniej opisywanych ikon stylu pozostaje Coco Chanel. Jej wymykające się jednoznacznym osądom życie i karierę odnajdziecie z w książkach z kategorii biografie sławnych ludzi : "Coco Chanel. Sypiając z wrogiem" Hal Vaughan, "Coco Chanel. Rewolucja stylu" Chiary Pasqualetti Johnson, "Coco Chanel. Krótka historia największej dyktatorki mody" Renaty Pawlak czy "Coco Chanel: legenda i życie" Justine Picardie. Modny strój nie należy jednak przecież tylko do kobiet. W audiobooku "Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej" Krzysztof Łoszewski, projektant i stylista, przedstawia specjalistyczne spojrzenie na świat mody męskiej od początków jej wyłonienia się aż do czasów współczesnych. Dzięki tej wyjątkowej podróży w czasie jeszcze lepiej zrozumiecie, jak moda zmieniała się w czasie i jaki wpływ miały te przemiany na dzisiejszą garderobę. A jeśli szukacie porad stylisty dla mężczyzn, sięgnijcie po książkę Michała Kędziory "Jak się ubrać".

Jak projektować ubrania, buty i dodatki?

Wysokiej jakości odzież nie bierze się znikąd. By poznać tajniki krawiectwa i projektowania ubioru, przeczytajcie "Sztukę szycia" założycielek marki Risk made in Warsaw, Antoniny Sameckiej i Klary Kowtun. Dzielą się one w niej wykrojami swoich bestsellerowych projektów i dają wiele cennych wskazówek, szczególnie dotyczących szycia z dzianiny. Samecka jest także autorką innej książki, "Modoterapia, czyli po co Ci tyle ubrań?", w której rozmawia z różnymi ekspertami i ekspertkami by stworzyć prostą instrukcję obsługi współczesnej mody. Sukces w świecie mody to ostatecznie jednak nie tylko idealny projekt wzorzystej tuniki czy płaszcza wełnianego. Osiągnięcie go wymaga także zapoznania się z biznesowymi regułami panującymi na tym rynku. Polecamy tu książkę "Marka modowa. Jak zrozumieć konsumenta mody i stworzyć markę szytą na miarę?" Jacka Kalla, Aleksandry Parchli-Włosik, Alicji Raciniewskiej oraz Katarzyny Semperuch-Krzemińskiej. Choć to specjalistyczna analiza, przeznaczona jest nie tylko dla osób studiujących marketing czy projektowanie mody, ale także wszystkich, którzy właśnie rozpoczynają lub zamierzają rozpocząć swoją przygodę w branży odzieżowej. Książki o modzie to nie tylko inspiracja, ale także przewodnik, jak lepiej wyrazić siebie. Dzięki nim możesz dowiedzieć się, jak historia wpływa na aktualne trendy i jak zbudować swój własny styl. Wybierz coś dla siebie i rozpocznij swoją podróż do modowej doskonałości! Wesprą Cię w tym książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf), które z łatwością znajdziesz na Woblink!