Majówkowy Maraton Czytelniczy

Jacek Hugo-Bader Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jacek Hugo-Bader Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Jacek Hugo-Bader to polski dziennikarz, a nade wszystko reportażysta, związany od początku lat 90. z „Gazetą Wyborczą”. Autor takich książek jak „Dzienniki kołymskie”, „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”, a także nominowanych do Nagrody Literackiej Nike „W rajskiej dolinie wśród zielska” oraz „Skuchy”. Pisarz został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2014 roku. Wyróżniony został także licznymi nagrodami – w tym Grand Press (w 1996 oraz 2003 roku).

Życiorys Jacka Hugo-Bardera

Jacek Aleksander Hugo-Bader urodził się 9 marca 1957 roku w Sochaczewie. Ukończył studia pedagogiczne i przez jakiś czas pracował w zawodzie jako nauczyciel historii, a także nauczyciel w szkole specjalnej, pedagog szkolny oraz socjoterapeuta w poradni małżeńskiej. Od 1982 roku był aktywnym działaczem opozycji demokratycznej – Hugo-Bader był między innymi ostatnim szefem kolportażu Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej. Była to podziemna działalność związana z Solidarnością, która wydawała tygodnik „Wola” oraz drukowała „Tygodnik Mazowsze”. Później pisarz związał się z “Gazetą Wyborczą” – najpierw przy jej kolportażu, a potem w dziale reportażu (wygrał konkurs w 1991 roku). Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim krajami byłego Związku Radzieckiego.

„Biała gorączka”

Oprócz Rosji i byłych republik radzieckich Jacek Hugo-Bader opisuje w swoich książkach także Azję Środkową. Przejechał ją całą na rowerze, jak również przemierzył pustynię Gobi, Chiny, Tybet czy góry Pamir, a także przepłynął kajakiem jezioro Bajkał. Jedna z jego najbardziej znanych książek, „Biała gorączka”, jest efektem podróży samochodem, którą podjął na przełomie 2007 i 2008 roku. Przez wiele miesięcy, od listopada 2007 do marca 2008, samotnie przemierzał tereny od Moskwy do Władywostoku. „Biała gorączka” podzielona jest na dwie części: „Znikający punkt” to opis samej podróży, natomiast „Pułapka na anioły” jest zbiorem nieco krótszych reportaży Hugo-Badera. Pierwsza część ukazuje przede wszystkim historie spotkanych na drodze ludzi z różnych części Rosji. Druga powstała po podróżach do różnych części byłego ZSRR, które pisarz odbył po roku 2000. „Biała gorączka”, wydana nakładem Wydawnictwa Czarne, była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w 2010 roku. Otrzymała także Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera. Audiobook czytany jest przez samego autora oraz jego przyjaciół znajdziecie oczywiście na Woblink, podobnie jak wersję papierową oraz ebooka.

„Dzienniki kołymskie”

Dużym uznaniem cieszy się także wciąż reportaż literacki Jacka Hugo-Badera zatytułowany „Dzienniki kołymskie”. Został on wydany w 2011 roku ponownie przez Wydawnictwo Czarne. Składają się na nią codzienne zapiski, jakie reportażysta prowadził w trakcie swojej podróży po północno-wschodniej Rosji, zwanej potocznie Kołyma (od nazwy głównej rzeki płynącej przez tamte tereny). Hugo-Bader przemierzał ją we wrześniu i październiku 2010 roku. „Dzienniki kołymskie” skupiają się w dużej mierze wokół wyprawy autostopem z Magadanu do Jakucka wzdłuż Traktu Kołymskiego, który pozostaje głównym szlakiem drogowym Kołymy. Książkę wypełniają historie poznanych na tych odludnych ziemiach osób, a także sam autora, skrzętnie notującego własne przygody oraz doznania w trakcie tej wyjątkowej wyprawy. Za „Dzienniki kołymskie” pisarz otrzymał w 2012 roku nagrodę „Czwarty Żywioł”, która przyznana została przez publiczność podczas 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie. Audibooka czytają tym razem nie tylko autor, ale także Joanna Szczepkowska oraz Adam Ferency. Zarówno on, jak i ebook oraz książka papierowa dostępne są na Woblink.

Książki Jacka Hugo-Badera dostępne w księgarni Woblink

Jacek Hugo-Bader jest także autorem innych bestsellerowych i nagradzanych reportaży. Wśród najnowszych warto wspomnieć o wydanej nakładem Wydawnictwa Agora książce „Skucha”, która nominowana była nie tylko do Nike, ale także do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. „Magazyn Literacki Książki” uznał ją za najlepszy reportaż roku 2016. Ostatni jak dotychczas tytuł, „Audyt”, ukazał się w 2018 roku. Wszystkie pozycje Jacka Hugo-Badera, a także wiele innych reportaży, w tym tytuły wydane przez Wydawnictwo Czarne, znajdziecie na Woblink zarówno w formie książek papierowych, jak i ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Poradniki Edukacja, Hobby

W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” znajdują się książki przeznaczone dla młodzieży, zawierające zbiory porad, sugestii, tricków czy zabiegów mających pomóc nastolatkom podczas podejmowania konkretnych działań. Poradniki zawierają przede wszystkim liczne wskazówki oraz informacje z różnych dziedzin, na przykład samorozwoju czy seksualności. Oprócz poradników znaleźć tu również możemy publikacje skupiające się na kształceniu oraz procesie nauki dzieci i młodzieży. Książki z tej kategorii poświęcone są m.in. nauce języków obcych, ale także językowi ojczystemu i jego zasadom gramatycznym, mieszczą się tu również obszerne leksykony z najróżniejszych gałęzi wiedzy, słowniki, publikacje dotyczące różnych form wypowiedzi pisemnej czy testy ortograficzne. W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” umieszczone zostały także tytuły związane z zainteresowaniami i różnorodnymi sposobami spędzania wolnego czasu preferowanymi przez młodych ludzi, takimi jak gry, komputery i programowanie oraz wiele innych. Młodzi czytelnicy trafią tu na takie publikacje jak na przykład „Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać” Susan Cain, która uczy akceptować siebie takim, jakim się jest, „Wykłady profesora Niczego” Miecia Mietczyńskiego, czyli szaloną podróż przez epoki literackie, które są znacznie ciekawsze, niż mogłoby się wydawać, „Pożeracze mózgów” Wojciecha i Marka Wareckich, gdzie znaleźć możemy poważne tematy ubrane w młodzieżowy język. Zainteresowani nauką jezyka obcego znajdą w serwisie Woblink.com szeroką ofertę wydawnictwa Lingo specjalizującego się w tej dziedzinie, a także tytuły takie jak „Angielski w skojarzeniach. MemoSłówka 1” Krzysztofa Potyrały, czyli naukę języka na zasadzie skojarzeń z niezwykle zabawnymi i zapadającymi w pamięć ilustracjami.