Jacek Rębacz Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zakopane: Luftkurort 1940, Książka | Jacek Rębacz

    Jacek Rębacz poświęcił Zakopanemu już dwie książki: SEZON NA SAMOBÓJCÓW i POKÓJ Z WIDOKIEM NA CMENTARZ, obie kontrowersyjne, ukazujące inne, mroczne oblicze zimowej stolicy Polski. Tym razem cofnął się w przeszłość – do Zakopanego z lat wojny, które hitlerowcy uczynili strefą zamkniętą, stacją klimatyczną dla swoich żołnierzy. I obiektem eksperymentu mającego zamienić górali w Goralenvolk, kolaborantów i mięso armatnie III Rzeszy. Jest zima 1940 roku. Kończy się pewna epoka ...

    Promocja
    okładka Zakopane Pokój z widokiem na cmentarz, Książka | Jacek Rębacz

    Detektyw Piotr Klucha po raz kolejny przekonuje się, jak niebezpiecznym zajęciem jest spełnianie dobrych uczynków. Dlaczego na Podhalu (i dla Podhala) można stracić głowę? Gdy nie potrafisz uwolnić się od mrocznej przeszłości, musisz z nią walczyć Możesz być pewny tylko jednego: Nic nie zostanie zapomniane.
    POKÓJ Z WIDOKIEM NA CMENTARZ.

    Promocja
    okładka Aż po ciemny las, Książka | Jacek Rębacz

    Chciwość, niewyjaśniona tajemnica sprzed lat i policjantka, która nie chce odpuścić. W lubelskim banku dochodzi do makabrycznego mordu. Sposób ułożenia ciał wprawia śledczych w konsternację i stanowi koszmarną zagadkę. Z kasy zniknęły dwa miliony złotych. Mordercy musieli wiedzieć, że tego dnia w banku będzie więcej pieniędzy niż zwykle. A może po prostu mieli szczęście? Młoda podkomisarz Vesna Suszko rozpoczyna śledztwo. Pracuje w asyście starych wyjadaczy, co nie ułatwia ...

    Promocja
    okładka Zakopane. Osiem deszczowych dni, Książka | Jacek Rębacz

    Deszczowa wiosna w Zakopanem. Okradziony lekarz prosi o pomoc Piotra Kluchę, byłego oficera WSI i eks-detektywa. Tropy prowadzą do mrocznych historii z czasów II wojny, ubeckiej katowni na Wilczniku i „Białego SS”. Wkrótce lekarz odwołuje zlecenie, miasteczkiem wstrząsa seria spektakularnych napadów, dawni znajomi przypominają o zobowiązaniach, eks-detektyw brnie coraz głębiej w kłopoty, a deszcz pada, pada i pada... Jacek Rębacz już od kilku lat portretuje zimową stolicę Po...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.