Książka przedstawia ponad 60 najbardziej znanych ras koni, zarówno gorąco- i zimnokrwistych, jak i kuców. Oprócz informacji o wyglądzie, pochodzeniu i użytkowaniu poszczególnych ras znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. konia fryzyjskiego, perszerona czy falabellę.
Barwny i gwarny świat ptaków od zawsze fascynował człowieka, dlatego obserwowanie tych wyjątkowych stworzeń w naturze stało się bardzo popularnym hobby. Ich zachwycający wygląd, śpiew i zachowania zachęcają do zgłębienia wiedzy z zakresu ornitologii. W Atlasie ptaków świata zaprezentowano 250 gatunków z różnych krain zoogeograficznych. Szczegółowe informacje o ich wyglądzie i zwyczajach uzupełniają piękne fotografie, dzięki którym odróżnienie przedstawicieli ptasiej gromady ...
Jaki to gad. Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 gatunków gadów z całego świata. Przeczytasz w nim nie tylko o rodzimych padalcach i żmijach zygzakowatych, ale również o tropikalnych wężach, żółwiach i aligatorach Afryki, Ameryki czy Australii.
Czy anakonda może połknąć człowieka w całości? Jak jadowita jest czarna mamba? Czy żółwie mogą żyć kilkaset lat? Wszystkiego dowiesz się z naszego atlasu!
Dlaczego ryś lubi kryjówki?
Jak szybko potrafi biec zebra?
W których rejonach Polski można spotkać salamandrę plamistą?
Jeśli interesują cię zwyczaje zwierząt - zajrzyj do tej książki.
Znajdziesz tu wiele ciekawostek, wspaniałe ilustracje i pasjonujące opisy wielu gatunków zamieszkujących zarówno te odległe, jak i bliskie nam rejony świata.
Lista zwierząt chronionych w Polsce jest zaaprobowanym prawnie wykazem. Celem takich działań jest zapewnienie przetrwania i właściwego stanu ochrony dziko żyjących zwierząt i ich siedlisk. Atlas zawiera zwięzłe opisy poszczególnych gatunków fauny polskiej, które zostały ubogacone fotografiami.
Jaki to pająk? Atlas dla dzieci przedstawia 62 bardziej i mniej znane gatunki pająków świata. Oprócz charakterystyki wyglądu i trybu życia oraz informacji o występowaniu znajdziesz tu również ciekawostki i mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi poznasz m.in. jadowitego karakurta, sprytną mrówczynkę czy przepięknie barwnego pająka pawiego.
Owady należą do najbardziej pasjonujących i najliczniejszych zwierząt na Ziemi. Do tej pory sklasyfikowano około 1 mln gatunków na całym świecie, ale uznaje się, że dalsze 5 mln wciąż nie zostało rozpoznanych. W atlasie scharakteryzowano 250 gatunków, które można spotkać na terenie Polski. Szczegółowe opisy zostały uzupełnione fotografiami, czyniąc z atlasu doskonałą pomoc naukową w identyfikacji i obserwowaniu najpowszechniejszych przedstawicieli owadów w naszym kraju
Jaki to owad? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków owadów. Oprócz informacji o występowaniu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. odorka zieleniaka, nartnika dużego czy rusałkę pawik.
Jaki to koń? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych ras koni, zarówno gorąco- i zimnokrwistych, jak i kuców. Oprócz informacji o wyglądzie, pochodzeniu i użytkowaniu poszczególnych ras znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. konia fryzyjskiego, perszerona czy falabellę
Jaki to owad? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków owadów. Oprócz informacji o występowaniu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. odorka zieleniaka, nartnika dużego czy rusałkę pawik.
Jakie to zwierzę? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków zwierząt. Oprócz informacji o występowaniu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. żbika, sarnę, popielicę czy kumaka.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.