Jack London Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Śród lasów Północy. Wydanie dwujęzyczne z gratisami, Ebook | Jack London

    Amerykański pisarz Jack London w swoim opowiadaniu Śród lasów Północy odmalowuje przed czytelnikiem niezwykłą krainę Ameryki Północnej, zimną, nieustępliwą i dziką. Autor skupia się jednak przede wszystkim na ukazaniu losów zamieszkujących Północ ludzi pełnych pasji, marzeń i pragnień.Jack London (John Griffith Chaney) – autor powieści i opowiadań z wątkami autobiograficznymi. London miał niezwykle barwne życie. Samouk, był m.in. poszukiwaczem złota w Klondike, marynarzem, re...

Jack London Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Jack London, urodzony jako John Griffith Chaney, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich pisarzy XX wieku. Jego powieści, zawierające liczne wątki autobiograficzne, oscylują pomiędzy przygodowym romantyzmem a naturalizmem.

Jack London i jego burzliwe życie

Życie autora „Białego Kła” było niezwykle barwne. London przyszedł na świat w 1876 roku w San Francisco jako syn Flory Wellman i H.W. Chaneya. Nazwisko, pod którym jest znany, przyjął od ojczyma. Od wczesnej młodości zarabiał na życie, podejmując się najróżniejszych prac. Był między innymi gazeciarzem, kłusownikiem, marynarzem, poszukiwaczem złota i reporterem. W czasie pracy jako korespondent wojenny relacjonował wojnę domową w Meksyku oraz konflikt rosyjsko-japoński w 1905 roku.

Jack London czerpał swoje inspiracje z idei Marksa, Darwina, Nietzschego i Spencera. W swoich poglądach łączył socjalizm z teorią walki o byt, a także uznaniem dla pełnych siły jednostek.

Po śmierci pisarza pojawiła się głoszona do dzisiaj plotka o jego samobójstwie ‒ miał świadomie przedawkować morfinę. Teza ta nie znalazła nigdy potwierdzenia w dowodach i relacji świadków. Według aktu zgonu przyczyną jego śmierci była mocznica. Przyczyn plotki upatruje się w motywie samobójstwa obecnym w powieściach Londona ‒ w jednej z nich bohater z pomocą lekarza popełnia samobójstwo, zażywając śmiertelną dawkę morfiny.

Książki Jacka Londona

Jack London umarł młodo, w chwili śmierci miał zaledwie czterdzieści lat, jednak zostawił po sobie kilkanaście powieści. Wiele z nich na stałe weszło do kanonu literatury światowej. W dorobku literackim Londona znalazły się takie tytuły jak „Biała cisza”, „Odyseja Północy”, „Córka śniegów”, „Mieszkańcy otchłani”, „Wilk morski”, „Przed Adamem”, „Miłość życia”, „Żelazna Stopa”, „Włóczęga wśród gwiazd”, „Opowieści Mórz Południowych”, „Syn Słońca”, „Księżycowa Dolina” czy „Maleńka pani wielkiego domu”.

„Zew krwi” i „Biały Kieł”

Najbardziej rozpoznawalne dzieła Londona to powieści dla młodzieży „Zew krwi” i „Biały Kieł”. Pierwsza z nich to porywająca opowieść o dzielnym psie, który stanął przed wyborem ‒ powrócić do natury czy pozostać w świecie ludzi? „Biały Kieł” jest wzruszającą, ponadczasową opowieścią o sile przyjaźni między chłopcem a mieszańcem psa i wilka.

Księgarnia Woblink.com oferuje szeroki wybór książek Jacka Londona – także w formie ebooków czy audiobooków. Część jego tytułów w ebooku znajdziecie u nas zupełnie za darmo.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.