Majówkowy Maraton Czytelniczy

Jack London Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jack London Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Jack London, urodzony jako John Griffith Chaney, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich pisarzy XX wieku. Jego powieści, zawierające liczne wątki autobiograficzne, oscylują pomiędzy przygodowym romantyzmem a naturalizmem.

Jack London i jego burzliwe życie

Życie autora „Białego Kła” było niezwykle barwne. London przyszedł na świat w 1876 roku w San Francisco jako syn Flory Wellman i H.W. Chaneya. Nazwisko, pod którym jest znany, przyjął od ojczyma. Od wczesnej młodości zarabiał na życie, podejmując się najróżniejszych prac. Był między innymi gazeciarzem, kłusownikiem, marynarzem, poszukiwaczem złota i reporterem. W czasie pracy jako korespondent wojenny relacjonował wojnę domową w Meksyku oraz konflikt rosyjsko-japoński w 1905 roku.

Jack London czerpał swoje inspiracje z idei Marksa, Darwina, Nietzschego i Spencera. W swoich poglądach łączył socjalizm z teorią walki o byt, a także uznaniem dla pełnych siły jednostek.

Po śmierci pisarza pojawiła się głoszona do dzisiaj plotka o jego samobójstwie ‒ miał świadomie przedawkować morfinę. Teza ta nie znalazła nigdy potwierdzenia w dowodach i relacji świadków. Według aktu zgonu przyczyną jego śmierci była mocznica. Przyczyn plotki upatruje się w motywie samobójstwa obecnym w powieściach Londona ‒ w jednej z nich bohater z pomocą lekarza popełnia samobójstwo, zażywając śmiertelną dawkę morfiny.

Książki Jacka Londona

Jack London umarł młodo, w chwili śmierci miał zaledwie czterdzieści lat, jednak zostawił po sobie kilkanaście powieści. Wiele z nich na stałe weszło do kanonu literatury światowej. W dorobku literackim Londona znalazły się takie tytuły jak „Biała cisza”, „Odyseja Północy”, „Córka śniegów”, „Mieszkańcy otchłani”, „Wilk morski”, „Przed Adamem”, „Miłość życia”, „Żelazna Stopa”, „Włóczęga wśród gwiazd”, „Opowieści Mórz Południowych”, „Syn Słońca”, „Księżycowa Dolina” czy „Maleńka pani wielkiego domu”.

„Zew krwi” i „Biały Kieł”

Najbardziej rozpoznawalne dzieła Londona to powieści dla młodzieży „Zew krwi” i „Biały Kieł”. Pierwsza z nich to porywająca opowieść o dzielnym psie, który stanął przed wyborem ‒ powrócić do natury czy pozostać w świecie ludzi? „Biały Kieł” jest wzruszającą, ponadczasową opowieścią o sile przyjaźni między chłopcem a mieszańcem psa i wilka.

Księgarnia Woblink.com oferuje szeroki wybór książek Jacka Londona – także w formie ebooków czy audiobooków. Część jego tytułów w ebooku znajdziecie u nas zupełnie za darmo.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.