Jack London Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jack London Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Jack London, urodzony jako John Griffith Chaney, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich pisarzy XX wieku. Jego powieści, zawierające liczne wątki autobiograficzne, oscylują pomiędzy przygodowym romantyzmem a naturalizmem.

Jack London i jego burzliwe życie

Życie autora „Białego Kła” było niezwykle barwne. London przyszedł na świat w 1876 roku w San Francisco jako syn Flory Wellman i H.W. Chaneya. Nazwisko, pod którym jest znany, przyjął od ojczyma. Od wczesnej młodości zarabiał na życie, podejmując się najróżniejszych prac. Był między innymi gazeciarzem, kłusownikiem, marynarzem, poszukiwaczem złota i reporterem. W czasie pracy jako korespondent wojenny relacjonował wojnę domową w Meksyku oraz konflikt rosyjsko-japoński w 1905 roku.

Jack London czerpał swoje inspiracje z idei Marksa, Darwina, Nietzschego i Spencera. W swoich poglądach łączył socjalizm z teorią walki o byt, a także uznaniem dla pełnych siły jednostek.

Po śmierci pisarza pojawiła się głoszona do dzisiaj plotka o jego samobójstwie ‒ miał świadomie przedawkować morfinę. Teza ta nie znalazła nigdy potwierdzenia w dowodach i relacji świadków. Według aktu zgonu przyczyną jego śmierci była mocznica. Przyczyn plotki upatruje się w motywie samobójstwa obecnym w powieściach Londona ‒ w jednej z nich bohater z pomocą lekarza popełnia samobójstwo, zażywając śmiertelną dawkę morfiny.

Książki Jacka Londona

Jack London umarł młodo, w chwili śmierci miał zaledwie czterdzieści lat, jednak zostawił po sobie kilkanaście powieści. Wiele z nich na stałe weszło do kanonu literatury światowej. W dorobku literackim Londona znalazły się takie tytuły jak „Biała cisza”, „Odyseja Północy”, „Córka śniegów”, „Mieszkańcy otchłani”, „Wilk morski”, „Przed Adamem”, „Miłość życia”, „Żelazna Stopa”, „Włóczęga wśród gwiazd”, „Opowieści Mórz Południowych”, „Syn Słońca”, „Księżycowa Dolina” czy „Maleńka pani wielkiego domu”.

„Zew krwi” i „Biały Kieł”

Najbardziej rozpoznawalne dzieła Londona to powieści dla młodzieży „Zew krwi” i „Biały Kieł”. Pierwsza z nich to porywająca opowieść o dzielnym psie, który stanął przed wyborem ‒ powrócić do natury czy pozostać w świecie ludzi? „Biały Kieł” jest wzruszającą, ponadczasową opowieścią o sile przyjaźni między chłopcem a mieszańcem psa i wilka.

Księgarnia Woblink.com oferuje szeroki wybór książek Jacka Londona – także w formie ebooków czy audiobooków. Część jego tytułów w ebooku znajdziecie u nas zupełnie za darmo.

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

W kategorii „Kultura / Sztuka / Design” znajdują się książki, podręczniki, monografie, albumy i reportaże poświęcone głównie filmowi, teatrowi i innym ciekawym elementom kultury. Wśród książek i e-booków z tej kategorii znajdują się wywiady z aktorami, reżyserami, pisarzami i projektantami, zapiski z ich podróży, pamiętniki i wspomnienia. Punktem łączącym wszystkie pozycje są szeroko pojęte kultura i sztuka. Dlatego znajdą tutaj coś dla siebie zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp. Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”. Jednym z czołowych wydawców specjalizujących się w książkach o designie jest inne krakowskie wydawnictwo – Karakter. Pod ich szyldem ukazały się między innymi książki o polskiej sztuce krytycznej, Bauhausie, polskiej szkole ilustracji, architekturze czy projektowaniu oraz o tym, jak uczyć designu.