Życie Shandi Pierce to istna ekwilibrystyka. Dziewczyna kończy studia, wychowuje samotnie trzyletniego genialnego synka Nathana i umiejętnie lawiruje między skłóconymi, rozwiedzionymi rodzicami. Podczas napadu w minimarkecie na stacji benzynowej zakochuje się w człowieku, który osłania jej syna przed uzbrojonym napastnikiem i sam zostaje ranny. Zajęta swoimi uczuciami nie wie, że jej ukochany zmaga się z demonami własnej przeszłości. Nie dostrzega także ogromnej miłości – na...
Z empatią, wdziękiem, humorem i przenikliwością autorka Bogów Alabamy prezentuje przejmującą, przepełnioną emocjami powieść o amerykańskim Południu, w której konfrontuje się z prawdą o przywilejach, rodzinie i różnicą pomiędzy naszymi wyobrażeniami a rzeczywistością, jeśli chodzi o nasze pochodzenie i to, kim naprawdę jesteśmy. Superbohaterowie od zawsze byli słabością Lei Birch Briggs. Pewnego zakrapianego tequilą wieczoru podczas zlotu fanów komiksów ta rozsądna zazwyczaj r...
Paula Vauss to odnosząca sukcesy prawniczka specjalizująca się w rozwodach. Jest bezwzględna, inteligentna i błyskotliwa. Nie ma męża ani dzieci, a jedynie byłego chłopaka, Zacha Birdwine’a, prywatnego detektywa, któremu lubi zlecać tzw. trudne sprawy. Paula nie miała łatwego życia. Dzieciństwo spędziła w nieustannej podróży ze swoją matką, Kai: młodą, zbuntowaną hipiską, zafascynowaną również buddyzmem i hinduizmem, uwielbiającą opowiadać córce historie o hinduskich bogach. ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.