Wirtualne Targi

Jakub Jagiełło Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Wieprza Pokrzywna Studnica Grabowa, Książka | Jakub Jagiełło

    Bardzo dokładny przewodnik kajakowy po Wieprzy i jej dopływach: Pokrzywnej, Studnicy i Grabowej. Nowy kilometraż, kolorowe mapy i zdjęcia, opisane trudności szlaku kajakowego oraz nadrzeczne zabytki.

    Promocja
    okładka Beskid Niski aktywnie wyd. 2, Książka | Jakub Jagiełło

    To już drugie wydanie przewodnika z serii "aktywnie" po Beskidzie Niskim. Przewodniki te zawierają propozycje wycieczek pieszych, zarówno okrężnych, jak i z punktu A do punktu B. Trasy są bardzo zróżnicowane pod względem długości, każdy turysta znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie. Są trasy spacerowe na kilka godzin, prawdziwe wyrypy, propozycje eksploracji mało znanych szczytów, jak i zestaw wycieczek dla dzieci z większą ilością atrakcji. Przy każdej z tras podaliśmy ...

    Promocja
    okładka Najwybitniejsze szczyty Polski, Książka | Jakub Jagiełło

    Prezentujemy Państwu pierwszy przewodnik po najwybitniejszych szczytach Polski. Pomysł na jego realizację wziął się stąd, że skoro mamy już przewodnik po dobrze rozpoznawalnych najwyższych górach Polski, to może wypadałoby docenić te, które najwyższe nie są, ale wybitne z całą pewnością. A należą do nich choćby 9. i 10. w naszym zestawieniu Luboń Wielki i Wielka Rawka. Czasami zdarza się bowiem, że to właśnie nie najwyższy szczyt, ale ten najbardziej oddalony od reszty, jest ...

    Promocja
    okładka Zapomniane miejsca Dolnego Śląska. Nizina Śląska. Część 1, Książka | Jakub Jagiełło

    Tego przewodnika nie trzeba reklamować. Wystarczy napisać, że opisano w nim 157 opuszczonych miejsc na Dolnym Śląsku między Świdnicą a Głogowem.Jest to już 3. tom poświęcony zrujnowanym zabytkom Dolnego Śląska (planowane są jeszcze 2). Obejmuje północno-zachodni obszar województwa dolnośląskiego. Przewodnik poprowadzi Ciebie do miejsc, których „się nie zwiedza” i „się nie opisuje”. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze żydowskie, ...

    Promocja
    okładka Kościół w Dłużycach, Książka | Piotr Borusowski, Jakub Jagiełło, Katarzyna Mączewska, Kamil Trzaska

    W Dłużycach na Dolnym Śląsku zachował się pełny wystrój świątyni luterańskiej z XVII w. Czworo autorów - studentów historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego podjęło próbę opisania zabytków w tym kościele.

    Promocja
    okładka Renesansowe i manierystyczne portale Dolnego Śląska, Książka | Jakub Jagiełło

    Publikacja Renesansowe i manierystyczne portale Dolnego Śląska jest pierwszym opracowaniem katalogowym dolnośląskich portali z lat 1520-1650. Zebrano tu ponad 300 portali, w tym ok. 190 istniejących. Książka zawiera dokładne opisy struktur, treści, ornamentów, podano również aktualny stan zachowania. Dla nieistniejących dzieł podane zostały daty zniszczenia oraz ich formy pierwotne. Materiał ilustracyjny obejmuje kilkaset zdjęć współczesnych, jak i archiwalnych. ?

    Promocja
    okładka Hermann Fischer Rzeźbiarz z Nysy, Książka | Jakub Jagiełło

    W pierwszej ćwierci XVII w. Nysa była jednym z istotniejszych środowisk rzeźbiarskich na Dolnym Śląsku, tuż po Wrocławiu i Legnicy. Konkurowała z nimi z pomocą rzeźbiarzy biskupich oraz miejskich. Do tych drugich należał Hermann Fischer, który wykonywał prace przede wszystkim na zlecenie śląskiej szlachty z okolic Nysy, Niemodlina i Opola. Swoje dzieła pozostawił także w głównych kościołach Nysy i Grodkowa. Książka prezentuje informacje archiwalne o życiu Fischera, jego dorob...

    Promocja
    okładka Johann Hase Rzeźbiarz z Ząbkowic Śląskich, Książka | Jakub Jagiełło

    Dzierżoniów i Ząbkowice Śląskie należały do mniejszych ośrodków rzeźbiarskich w całym okresie nowożytnym. Większe zamówienia realizowali w tym regionie rzeźbiarze wrocławscy, świdniccy, a być może także z Nysy. Dzierżoniów i Ząbkowice Śląskie osiągnęły największą „niezależność” w rzeźbie w pierwszej ćwierci XVII w., wówczas działał tu Johann Hase. W książce zaprezentowano informacje archiwalne, dzieła pewne i przypisane, cechy charakterystyczne oraz genezę twórczości rzeźbiar...

    Promocja
    okładka Rohnowie rodzina rzeźbiarzy z Wrocławia, Książka | Jakub Jagiełło

    Dolny Śląsk odradzał się bardzo powoli po wojnie trzydziestoletniej. Jedną z oznak polepszenia bytu mieszkańców był wzrost zamówień na dzieła rzeźbiarskie. Pierwszy jako środowisko odrodził się Wrocław, w którym w latach 50. XVII w. znacznie wzrosła aktywność warsztatu rodziny Rohnów. Ich rzeźba była jeszcze mocno osadzona w tradycji manierystycznej. W książce zaprezentowano informacje archiwalne, dzieła pewne i przypisane, cechy charakterystyczne oraz genezę twórczości Paul...

    Promocja
    okładka Zapomniane miejsca Dolnego Śląska. Część 2. Sudety Wschodnie. Przewodnik, Książka | Jakub Jagiełło


    116 opuszczonych miejsc na Dolnym Śląsku między Wałbrzychem a Paczkowem. Przewodnik poprowadzi Ciebie do miejsc, których „się nie zwiedza” i „się nie opisuje”. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, synagogi i cmentarze, fortyfikacje, grodziska, dziwne pomniki, zabytki techniki.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.