Jan Hartman Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Etyka życia codziennego, Ebook | Jan Hartman

    Jeśli sądzisz, że wybory moralne pojawiają się w Twoim życiu wyjątkowo lub że „moja moralność to moja sprawa”,_x000D_ _x000D_ przeczytaj tę książkę_x000D_ _x000D_ Etyka bywa postrzegana jako dziedzina abstrakcyjna, która o zwykłych, życiowych sprawach niewiele ma do powiedzenia. Na co dzień unikamy języka moralności i myślenia w kategoriach etycznych. Bardziej obchodzi nas zgodność naszych czynów z prawem niż ich status moralny. Ponadto wolimy nikogo nie potępiać, a zamiast t...

    Promocja
    okładka Polityka filozofii. Eseje, Ebook | Jan Hartman

    "Książka, którą składam w ręce czytelników, jest podwójnie przewrotna. Jej pierwsza część zawiera eseje i artykuły poświęcone kwestiom filozofii polityki. Wszelako na równi z polityką, choć w sposób nieco zakamuflowany, ich tematem jest sama filozofia polityki, osobliwe i trudno zauważalne ograniczenia, którym podlega każda myśl filozoficzna, wynikające z jej aspiracji do pewnego publicznego znaczenia, a więc jej nieuchronna polityczność. Dlatego „filozofia polityki” przechod...

    Promocja
    okładka Zwierz Alpuhary, Ebook | Jan Hartman

    „Kiedy przed kilkoma laty profesor Hartman zaczynał pisać regularnie felietony do POLITYKI, uprzedził, że będzie w swoje teksty wplątywał akademicką wiedzę filozofa i etyka, co brzmiało jak ostrzeżenie, ale też zapowiedź dość niezwykłego w polskiej prasie eksperymentu. Felieton to z definicji forma niezbyt poważna, żartobliwa, trochę powierzchowna, ot, taka osobista pogawędka autora z czytelnikiem. Po co tu filozof? Ale okazało się, że Jan Hartman to prawdziwy l...

Jan Hartman Ebooki

Jan Marek Hartman to ceniony na całym świecie filozof i bioetyk, profesor nauk humanistycznych, wydawca, autor publikacji, nauczyciel akademicki i polityk. Ma żonę Barbarę (z zawodu socjolożkę) oraz córkę Zofię.

Życiorys Jana Hartmana

Profesor urodził się w 1967 roku we Wrocławiu w zasymilowanej rodzinie żydowskiej. Ukończył XIV Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu, a następnie studia filozoficzne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doktoryzował się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Filozofii pod okiem profesora Władysława Stróżewskiego. Również tam w 2001 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2004 roku objął stanowisko kierownika Zakładu Filozofii i Bioetyki UJ. Cztery lata później otrzymał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych filozofii i objął stanowisko profesora UJ (profesora zwyczajnego od 2011 roku).

W swojej karierze współpracował także z Akademią Humanistyczną w Pułtusku oraz Małopolską Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Tarnowie. Piastował stanowisko wiceprezesa Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Akademickiego (2002-2011). Był także członkiem Komitetu Nauk Filozoficznych Polskiej Akademii Nauk (2003-2011), B’nai B’rith Polska oraz Zespołu ds. Etyki przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Hartman od wielu lat angażuje się politycznie. Bezskutecznie startował do Sejmu z listy SLD (2011), a także do Parlamentu Europejskiego z listy Europa Plus Twój Ruch (2014). Był związany z Unią Wolności, think tankiem „Plan zmiany” (Ruch Palikota), Europą Plus. Zainicjował powstanie Partii Twój Ruch. W 2015 roku został przewodniczącym rady partii Wolność i Równość. Angażował się również w działania Komitetu Obrony Demokracji.

Publikacje Jana Hartmana

Głównym obszarem zainteresowań profesora Hartmana jest metafilozofia (jest twórcą teorii neutrum), filozofia polityki, etyka oraz bioetyka. Swoje publikacje poświęcił przede wszystkim dwóm ostatnim zagadnieniom, m.in. „Jak poważnie studiować filozofię”, „Techniki metafilozofii”, a także „Heurystykę filozoficzną”. Jest także autorem książek „Głupie pytania”, „Etyka! Poradnik dla grzeszników”, „Zwierz Alpuhary”, „Pochwała wolności” czy „Polityka”.

Profesor ma na swoim koncie także publikacje na łamach wielu czasopism, takich jak „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Newsweek”, „Marketing w praktyce”, „Przekrój”, „Rzeczpospolita”. Jest stałym felietonistą „Polityki”, do 2015 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego czasopisma, które sam założył, „Principia”. Za swoją działalność dziennikarską został w 2009 roku laureatem Grand Press, nagrody przyznawanej najlepszym polskim dziennikarzom.

Jego praca naukowa dotycząca związków kazirodczych stała się tematem głośnych komentarzy i wzburzonych dyskusji. Namawiał w niej do dyskusji nad tego typu relacjami. Władze UJ odcięły się od niego, został również usunięty z partii Twój Ruch.

Książki Jana Hartmana w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie publikacje profesora Hartmana w formie ebooka oraz książki papierowej.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.