Majówkowy Maraton Czytelniczy

Jankowska Katarzyna Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Mama alergika gotuje z dziećmi Dania na jesień i zimę, Książka | Jankowska Katarzyna

    „Mama Alergika Gotuje. Z Dziećmi. Dania na jesień i zimę” to druga część serii poradników z przepisami na potrawy, które warto przygotować razem z dziećmi. Książka zawiera 86 różnorodnych przepisów, które powstały na bazie warzyw i owoców dostępnych w Polsce w okresie jesienno-zimowym. Żadne z dań nie zawiera mleka, jajek, soi, orzechów, kakao, selera, miodu i zwykłego cukru. Wszystkie są wegańskie i bezglutenowe. Przepisy zostały podzielone na działy: Podstawowe, Śniadania, ...

    Promocja
    okładka Mama alergika gotuje tradycyjnie, Książka | Jankowska Katarzyna

    Książka Mama Alergika Gotuje * Klasycznie jest kontynuacją blogowej działalności autorki. Na blogu MAG wyczarowała już ponad 600 dań eliminując z nich główne alergeny, do których zalicza się mleko, jajka, orzechy, kakao, soję, seler czy miód. Mama Alergika radzi jak krok po kroku działać kiedy dowiadujemy się o alergii pokarmowej dziecka. Klasyka dla alergika zawiera 96 nowych przepisów bez alergenów, na tradycyjne dania kuchni polskiej. Aż 78 z nich dodatkowo nie zawiera gl...

    Promocja
    okładka Mama alergika gotuje na wyjątkowe okazje, Książka | Jankowska Katarzyna

    Katarzyna Jankowska - znana również jako MAG. Autorka blogu MAMA ALERGIKA GOTUJE. Przez ostatnie cztery lata wyczarowała ponad 600 przepisów bez jajek, mleka, soi, selera, kakao, orzechów i miodu, w tym ponad 250 przepisów dodatkowo bez glutenu. Z jej przepisów korzystają alergicy, weganie, wegetarianie, osoby na diecie bezglutenowej i biegacze. Autorka pokazuje, jak wyczarować proste, ale różnorodne dania, wykorzystując zamienniki bogate w cenne składniki odżywcze.

    Promocja
    okładka Mama Alergika Gotuje na wyjątkowe okazje, Książka | Jankowska Katarzyna

    Książka Mama Alergika Gotuje * Na wyjątkowe okazje to druga książka autorki bloga MAG, Katarzyny Jankowskiej. Na blogu MAG wyczarowała już ponad 600 dań eliminując z nich główne alergeny, do których zalicza się mleko, jajka, orzechy, kakao, soję, seler czy miód. Czy jest szansa by upiec tarty, babki, bułeczki, ciasteczka przy tak ograniczonej diecie? Czy alergiczne dziecko pozna kiedyś smak pączków i oponek? Czy osoba, której nie wolno jeść tak wielu produktów, skosztuje sw...

    Promocja
    okładka Mama alergika gotuje tradycyjnie, Książka | Jankowska Katarzyna

    100 przepisów bez mleka, jajek, orzechów, soi, kakao, miodu, selera.
    78 przepisów bez glutenu.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.