Pomocników na boisku można nazwać wojownikami środka pola. To oni tworzą mózg drużyny, który kieruje grą. To dzięki nim napastnicy strzelają wspaniałe gole a drużyny odnoszą zwycięstwa. Poznaj historie niesamowitej piątki: Modrica, Pogby, Iniesty, Kroosa oraz Zielińskiego. Dowiedz się, jak odnieśli sukces i jaką drogę musieli pokonać, by zostać mistrzami. Wejdź do gry, przeczytaj opowieści nie tylko dla dzieci!
„Skoczkowie. Tajemnice mistrzów” to barwna, wciągająca opowieść dla małych i dużych pasjonatów sportu – lub tych, którzy pasjonatami dopiero planują zostać. Poznajcie bliżej dawnych i współczesnych mistrzów : Stanisława Marusarza, Wojciecha Fortunę, Adama Małysza i Kamila Stocha oraz pozostałych członków medalowej drużyny – Stefana Hulę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Piotra Żyłę, a także kilku z ich zagranicznych kolegów. Kolorowe zdjęcia urzeczywistniają opisywane histor...
Zbliża się Boże Narodzenie. Nastrój radosnego oczekiwania ogrania wszystkich domowników. Najbardziej cieszą się dzieci, które jak co roku czekają na choinkę i prezenty. Pewnego dnia podczas wizyty w domu dziadków Alicja i Kuba znajdują na strychu tajemniczy kalendarz adwentowy. Każde okienko ? zamiast słodyczy ? skrywa wciągającą opowieść. Oto 24 opowiadania, które zabiorą was w niezwykłą podróż po tradycjach bożonarodzeniowych z różnych stron świata i pozwolą na nowo odkryć...
Książka „Wielki wyścig. Legendy motosportu” Jarosława Kaczmarka w ciekawy i nietypowy sposób opowiada czytelnikowi o świecie wyścigów samochodowych. Pierwsza część książki poświęcona jest Formule 1 oraz jej największym legendom: Nikiemu Laudzie, Michaelowi Schumacherowi czy Robertowi Kubicy. Druga cześć książki przedstawia świat rajdów samochodowych oraz wielki wyścig Dakar. W książce znajdziemy mnóstwo zdjęć, a także kolorowe infografiki Tomasza Pieńczaka.
Kim są i jaką rolę odgrywają SKRZYDŁOWI na boisku?To mistrzowie dryblingu, zachwycający niesamowitymi rajdami, po których padają niezapomniane gole. Mają wyjątkową wyobraźnię, dzięki której popisują się zagraniami nie z tej ziemi. Przedstawiamy sylwetki pięciu futbolowych geniuszy, którzy wcielają się w role skrzydłowych: Mbappé, Hazarda, Bale’a, Neymara i Messiego.
Łukasz Piszczek to niezastąpiony piłkarz w drużynie Adama Nawałki, idol kibiców Borussii Dortmund, a zarazem skromny, życzliwy i zawsze uśmiechnięty chłopak! Kiedyś marzył o karierze napastnika i przez wiele lat grał w ataku. Zdobywał piękne bramki! Kiedy trener wystawił go na bocznej obronie, okazało się, że na tej pozycji gra o wiele lepiej niż w ataku. Jarosław Kaczmarek w pasjonującym sposób opowiada historię Łukasza Piszczka, którego futbolowa droga staje się pretekstem ...
Indywidualista, samotnik, szaleniec – czy te określenia odpowiadają na pytanie, kim naprawdę są bramkarze? Na pewno nie! Bramkarze to ważne figury w szachowej partii, do której porównuje się czasem piłkarski mecz. Poznaj niezwykłe historie pięciu topowych bramkarzy: Neuera, Čecha, Casillasa, Buffona, Fabiańskiego. Jacy są? Jakie cechy charakteru sprawiły, że stali się mistrzami? Zdradzamy tajniki bramkarskiego rzemiosła, dzięki którym ci najwięksi odnieśli spektakularne sukce...
Kiedy pada gol w wielkim meczu, najwspanialsze zagrania zapisują się w futbolowym wszechczasie, który jest opowieścią. Posłuchajcie opowieści o niesamowitych golach i bohaterach stadionów. O golu wielkiej ciszy, o indiańskim dryblingu, o czarodziejskich butach! Przeżyjcie jeszcze raz wspaniałe zagrania Maradony i Messiego, Garrinchy i Pelégo, Ronaldo i Lewandowskiego. Opowieść jak piłka, liczy się tylko, kiedy jest w grze! W tej książce oprócz emocjonujących historii znajdzie...
Co jest najważniejsze w piłce nożnej? Oczywiście GOLE! Nic więc dziwnego, że za najwybitniejszych piłkarzy uważa się tych, którzy strzelają ich najwięcej. To dlatego nazywani są: snajperami, łowcami goli, czasem szaleńcami. Oto oni: Ronaldo, Drogba, Griezmann, Suarez, Lewandowski, czyli pięciu wspaniałych napastników. Ich historie są jak pasjonujące mecze. Co sprawiło, że zostali mistrzami? Jak osiągnęli doskonałość? Sprawdź i wejdź do gry!
Leo Messi, Luis Suárez i Neymar grają tak, jakby byli braćmi, jakby znali się od zawsze. Jednak droga Luisa na futbolowy szczyt była dłuższa i dużo trudniejsza niż jego kolegów. Zanim osiągnął swój cel, musiał przezwyciężyć wiele trudności. Tak jak bohater dobrego filmu akcji. A najtrudniejszym przeciwnikiem, którego musiał pokonać, aby spełnić marzenia, był... Luis Suárez. Suárez. Nigdy nie będziesz sam to opowieść o chłopaku z Urugwaju, którego nazwali „Pistoletem”, i ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.