Jason Evert Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Czysta miłość 10 sposobów na (od)budowanie niewinności nastolatków, Książka | Jason Evert, Chris Stefanick

    Zrozum ich motywy. Naucz swojego nastolatka mówić „tak”. Bądź rodzicem, a nie kumplem. Podejmij „tę” rozmowę… To cztery spośród dziesięciu sprawdzonych sposobów na zbudowanie trwałej relacji z nastolatkiem. Jason Evert i Chris Stefanick, którzy od lat spotykają się z młodymi ludźmi i rozmawiają z nimi o trudnych sprawach, dotyczących między innymi ludzkiej seksualności, postanowili podzielić się swoim doświadczeniem. Z humorem, ale jednocześnie ze stanowczością pokazują, jak...

    Promocja
    okładka Czysta miłość Q&A dla młodzieży, Książka | Jason Evert

    Jak mam znaleźć miłość? Kto by chciał czekać z seksem do małżeństwa? Czy nie jest tak, że każdy to robi? Jeżeli nie zamierzamy uprawiać seksu, to jak daleko możemy się posunąć? Czy czystość nie pozbawi mnie przyjemności chodzenia na randki? Interesujące? W książce Czysta miłość. Q&A dla młodzieży znajdziesz wiele innych, równie ciekawych pytań, a także rzetelnych na nie odpowiedzi. Jason Evert spisał poradnik, którego celem jest pomoc młodym ludziom w odnalezieniu się na d...

    Promocja
    okładka Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubi 21 sekretów dla kobiet, Książka | Jason Evert, Crystalina Evert

    Jesteś jedną z wielu... czy tą jedyną? Jesteś kimś „na teraz”... czy kimś „na zawsze”? Wyruszając na poszukiwania tego jedynego, pamiętaj, by samej się nie zgubić! Samotne kobiety często czują, że w pojedynkę muszą szukać odpowiedzi na najgłębsze pytania dotyczące miłości i intymności. Niektóre zgadzają się na przelotne związki, z nadzieją, że w ten sposób odnajdą miłość. Inne boją się nawet mieć nadzieję. Przychodzi taki moment, w którym każda kobieta potrzebuje zapewnieni...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.