Wirtualne Targi

Joanna Jędrzejczyk Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Czarno na białym, Książka | Joanna Jędrzejczyk

    Jeżeli walczysz, jesteś wojownikiem. Dopóki walczysz. O zrozumienie siebie i swoich pragnień. O szczęście. W życiu Joanny Jędrzejczyk w ostatnich latach wydarzyło się wiele. Wkroczyła w ten czas jako mistrzyni i niepokonana zawodniczka MMA, wzór i inspiracja dla milionów ludzi. Przegrane przyszły potem – w życiu zawodowym i osobistym. Utrata tytułu, śmierć przyjaciółki, zdrada. Jędrzejczyk mówi o tym otwarcie, ponieważ wie, że życie nie jest nieustannym pasmem zwycięstw. Cza...

    Promocja
    okładka Jedz, śmiej się i walcz!, Książka | Paszkowski Janek, Joanna Jędrzejczyk

    Najmłodszy uczestnik i wielkie odkrycie pierwszej edycji MasterChefa, Jan Paszkowski – przepisy. Joanna Jędrzejczyk – polska bokserka z międzynarodowymi sukcesami – część motywacyjna. A całość dedykowana mamie Janka, która niedawno przegrała walkę z chorobą.

    O tym, jak walczyć ze sobą i o siebie i nie dać sobie odebrać radości – w książce tego niecodziennego duetu. A do tego 60 przepisów na kolorowe dania poprawiające humor.

    Promocja
    okładka Joanna Jędrzejczyk. Wojowniczka Jak stałam się niezwyciężona, Książka | Joanna Jędrzejczyk, Przemysław Osiak

    Autobiografia najwybitniejszej z walczących kobiet w historii polskiego sportu, aktualnie najlepszej zawodniczki MMA na świecie. Joanna Jędrzejczyk czekała jedenaście lat, zanim usłyszał o niej wielki świat. Mistrzostwo sportowe osiągnęła już w 2009 roku, gdy sięgnęła w Bangkoku po złoty medal mistrzostw świata w muay thai, lecz kto mógł o tym słyszeć, skoro nawet sportowe media nie poświęcały tej dyscyplinie żadnej uwagi? Miała mnóstwo powodów, by zrezygnować. Jak choćby wt...

Joanna Jędrzejczyk Książki

Joanna Jędrzejczyk urodziła się w 1987 roku w Olsztynie. Jest polską zawodniczką boksu, muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki (MMA). Na swoim koncie ma wiele sukcesów, jest jedną z najbardziej popularnych i utytułowanych kobiet w świecie walk sportowych. W tajskim boksie trzykrotnie zdobyła tytuł mistrzyni świata oraz trzykrotnie mistrzyni Europy. Jest pierwszą Polką, która została zaproszona do walk w Ultimate Fighting Championship (UFC) – najważniejszej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. W latach 2015-2017 była mistrzynią tej organizacji w wadze słomkowej. Jest również autorką książek „Czarno na białym”, „Wojowniczka” oraz „Jedz, śmiej się i walcz”. Joanna Jędrzejczyk studiowała wychowanie fizyczne oraz gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.

Joanna Jędrzejczyk – MMA

Do tej pory Joanna Jędrzejczyk stoczyła dwadzieścia walk zawodowych w mieszanych sztukach walki. Aż szesnaście z nich wygrała, przy czym cztery przez nokaut. Jędrzejczyk debiutowała w 2012 roku walką z Sylwią Juśkiewicz, którą pokonała decyzją sędziów. Później walczyła z Liliją Kazak, Kate Jackson, Julią Bieriezikową, Karlą Benitez i Rosi Sexton. Po serii spektakularnych zwycięstw została zaproszona do walki w Ultimate Fighting Championship – najbardziej prestiżowej federacji MMA na świecie. Jak nietrudno się domyślić, Joanna Jędrzejczyk wygrała swoją pierwszą walkę z Julianą Limą i od tamtej pory, do listopada 2017 roku pozostawała niepokonana. 14 marca 2015 roku stoczyła wygraną walkę o mistrzostwo UFC w wadze słomkowej (pięciokrotnie broniła tego tytułu). Passa trwała do 3 listopada 2017 roku, gdy Joanna Jędrzejczyk przegrała swoją pierwszą walkę w karierze z Rose Namajunas. Niepowodzeniem zakończyła się próba odbicia tytułu w trakcie gali UFC 223. W 2018 roku próbowała zdobyć pas mistrzowski w kategorii muszej. Niestety decyzją sędziów przegrała z Walentiną Szewczenko. 7 marca 2020 kolejny raz wystartowała w walce o mistrzostwo w kategorii słomkowej. Niestety i tym razem sędziowie byli po stronie rywalki (Michelle Waterson).

Wojowniczka

Napisana wspólnie z Przemysławem Osiakiem „Wojowniczka. Jak stałam się niezwyciężona”, to autobiograficzna książka Joanny Jędrzejczyk. Opowieść o najwybitniejszej polskiej zawodniczce sztuk walki. Choć mistrzostwo w sztukach walki osiągnęła już kilkanaście lat temu, to świat usłyszał o niej po startach w najlepszej federacji mieszanych sztuk walki UFC. W 2009 roku Joanna Jędrzejczyk sięgnęła w Bangkoku po mistrzostwo świata w muay thai. Od tamtej pory minęło niespełna 12 lat, a w tym czasie polska zawodniczka zdobyła jeszcze kilka mistrzostw świata i Europy oraz pięciokrotnie broniła pasa najlepszej zawodniczki MMA w kategorii słomkowej. „Wojowniczka” to jednak nie tylko opowieść o sukcesach i przyjemnych momentach kariery. Jędrzejczyk pisze o wzlotach i upadkach, o kryzysach, kontuzjach, momentach, w których była bliska rezygnacji ze sportu. To zapis tysięcy godzin na siłowniach i ringach treningowych, podczas których wylała hektolitry potu. Joanna Jędrzejczyk zabiera czytelników w podróż z podwórka olsztyńskiego osiedla, po największe areny sportu na świecie – w Berlinie, Las Vegas czy w Nowym Jorku.

Czarno na białym

„Czarno na białym” to książka, która ukazała się na początku 2021 roku. To poruszająca opowieść o goryczy porażki po wielu latach nieustannych sukcesów. W karierze najbardziej utytułowanej polskiej zawodniczki sztuk walki przyszły czas na porażki – zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Joanna Jędrzejczyk doświadczyła przegranej na ringu, śmierci swojej przyjaciółki oraz zdrady. W szczerej do bólu książce, napisanej wspólnie z Hubertem Kęską, Joanna Jędrzejczyk opowiada o radzeniu sobie z presją i stratą. Trzeba jednak pamiętać, że każdą traumatyczną sytuację z naszego życia można przekuć w lekcję na przyszłość. Tego dowodem jest bohaterka książki, której wystarczyły trzy miesiące od drugiej przegranej walki z Namajunas, by znów wygrać. „Czarno na białym” to gorzka, ale również niosąca nadzieję czytelnikom, książka o pokonywaniu własnych słabości.

Jedz, śmiej się i walcz

„Jedz, śmiej się i walcz” to mniej poważna książka Joanny Jędrzejczyk. Nie ma w niej dramatycznych momentów i bolesnych zwrotów akcji. Są za to przepisy na to, jak zdrowo się odżywiać by mieć siłę i chęć do walki, nie tylko na ringu. „Jedz, śmiej się i walcz” to książka napisana wspólnie z najmłodszym uczestnikiem i odkryciem Masterchefa, Janem Paszkowskim. Połączenie doświadczenia w kuchni i doświadczenia z ringu zaowocowało blisko 60 przepisami, które poprawią humor każdemu, kto ich spróbuje.

Książkę „Czarno na białym” i „Jedz, śmiej się i walcz” w formie ebooka i papierowej znajdziecie do kupienia w księgarni internetowej Woblink.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.