Joanna Jędrzejczyk

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Czarno na białym, Książka | Joanna Jędrzejczyk

  Jeżeli walczysz, jesteś wojownikiem. Dopóki walczysz. O zrozumienie siebie i swoich pragnień. O szczęście. W życiu Joanny Jędrzejczyk w ostatnich latach wydarzyło się wiele. Wkroczyła w ten czas jako mistrzyni i niepokonana zawodniczka MMA, wzór i inspiracja dla milionów ludzi. Przegrane przyszły potem – w życiu zawodowym i osobistym. Utrata tytułu, śmierć przyjaciółki, zdrada. Jędrzejczyk mówi o tym otwarcie, ponieważ wie, że życie nie jest nieustannym pasmem zwycięstw. Cza...

  Promocja
  okładka Joanna Jędrzejczyk. Wojowniczka Jak stałam się niezwyciężona, Książka | Joanna Jędrzejczyk, Przemysław Osiak

  Autobiografia najwybitniejszej z walczących kobiet w historii polskiego sportu, aktualnie najlepszej zawodniczki MMA na świecie. Joanna Jędrzejczyk czekała jedenaście lat, zanim usłyszał o niej wielki świat. Mistrzostwo sportowe osiągnęła już w 2009 roku, gdy sięgnęła w Bangkoku po złoty medal mistrzostw świata w muay thai, lecz kto mógł o tym słyszeć, skoro nawet sportowe media nie poświęcały tej dyscyplinie żadnej uwagi? Miała mnóstwo powodów, by zrezygnować. Jak choćby wt...

  Promocja
  okładka Jedz, śmiej się i walcz!, Książka | Paszkowski Janek, Joanna Jędrzejczyk

  Najmłodszy uczestnik i wielkie odkrycie pierwszej edycji MasterChefa, Jan Paszkowski – przepisy. Joanna Jędrzejczyk – polska bokserka z międzynarodowymi sukcesami – część motywacyjna. A całość dedykowana mamie Janka, która niedawno przegrała walkę z chorobą.

  O tym, jak walczyć ze sobą i o siebie i nie dać sobie odebrać radości – w książce tego niecodziennego duetu. A do tego 60 przepisów na kolorowe dania poprawiające humor.

Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk urodziła się w 1987 roku w Olsztynie. Jest polską zawodniczką boksu, muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki (MMA). Na swoim koncie ma wiele sukcesów, jest jedną z najbardziej popularnych i utytułowanych kobiet w świecie walk sportowych. W tajskim boksie trzykrotnie zdobyła tytuł mistrzyni świata oraz trzykrotnie mistrzyni Europy. Jest pierwszą Polką, która została zaproszona do walk w Ultimate Fighting Championship (UFC) – najważniejszej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. W latach 2015-2017 była mistrzynią tej organizacji w wadze słomkowej. Jest również autorką książek „Czarno na białym”, „Wojowniczka” oraz „Jedz, śmiej się i walcz”. Joanna Jędrzejczyk studiowała wychowanie fizyczne oraz gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.

Joanna Jędrzejczyk – MMA

Do tej pory Joanna Jędrzejczyk stoczyła dwadzieścia walk zawodowych w mieszanych sztukach walki. Aż szesnaście z nich wygrała, przy czym cztery przez nokaut. Jędrzejczyk debiutowała w 2012 roku walką z Sylwią Juśkiewicz, którą pokonała decyzją sędziów. Później walczyła z Liliją Kazak, Kate Jackson, Julią Bieriezikową, Karlą Benitez i Rosi Sexton. Po serii spektakularnych zwycięstw została zaproszona do walki w Ultimate Fighting Championship – najbardziej prestiżowej federacji MMA na świecie. Jak nietrudno się domyślić, Joanna Jędrzejczyk wygrała swoją pierwszą walkę z Julianą Limą i od tamtej pory, do listopada 2017 roku pozostawała niepokonana. 14 marca 2015 roku stoczyła wygraną walkę o mistrzostwo UFC w wadze słomkowej (pięciokrotnie broniła tego tytułu). Passa trwała do 3 listopada 2017 roku, gdy Joanna Jędrzejczyk przegrała swoją pierwszą walkę w karierze z Rose Namajunas. Niepowodzeniem zakończyła się próba odbicia tytułu w trakcie gali UFC 223. W 2018 roku próbowała zdobyć pas mistrzowski w kategorii muszej. Niestety decyzją sędziów przegrała z Walentiną Szewczenko. 7 marca 2020 kolejny raz wystartowała w walce o mistrzostwo w kategorii słomkowej. Niestety i tym razem sędziowie byli po stronie rywalki (Michelle Waterson).

Wojowniczka

Napisana wspólnie z Przemysławem Osiakiem „Wojowniczka. Jak stałam się niezwyciężona”, to autobiograficzna książka Joanny Jędrzejczyk. Opowieść o najwybitniejszej polskiej zawodniczce sztuk walki. Choć mistrzostwo w sztukach walki osiągnęła już kilkanaście lat temu, to świat usłyszał o niej po startach w najlepszej federacji mieszanych sztuk walki UFC. W 2009 roku Joanna Jędrzejczyk sięgnęła w Bangkoku po mistrzostwo świata w muay thai. Od tamtej pory minęło niespełna 12 lat, a w tym czasie polska zawodniczka zdobyła jeszcze kilka mistrzostw świata i Europy oraz pięciokrotnie broniła pasa najlepszej zawodniczki MMA w kategorii słomkowej. „Wojowniczka” to jednak nie tylko opowieść o sukcesach i przyjemnych momentach kariery. Jędrzejczyk pisze o wzlotach i upadkach, o kryzysach, kontuzjach, momentach, w których była bliska rezygnacji ze sportu. To zapis tysięcy godzin na siłowniach i ringach treningowych, podczas których wylała hektolitry potu. Joanna Jędrzejczyk zabiera czytelników w podróż z podwórka olsztyńskiego osiedla, po największe areny sportu na świecie – w Berlinie, Las Vegas czy w Nowym Jorku.

Czarno na białym

„Czarno na białym” to książka, która ukazała się na początku 2021 roku. To poruszająca opowieść o goryczy porażki po wielu latach nieustannych sukcesów. W karierze najbardziej utytułowanej polskiej zawodniczki sztuk walki przyszły czas na porażki – zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Joanna Jędrzejczyk doświadczyła przegranej na ringu, śmierci swojej przyjaciółki oraz zdrady. W szczerej do bólu książce, napisanej wspólnie z Hubertem Kęską, Joanna Jędrzejczyk opowiada o radzeniu sobie z presją i stratą. Trzeba jednak pamiętać, że każdą traumatyczną sytuację z naszego życia można przekuć w lekcję na przyszłość. Tego dowodem jest bohaterka książki, której wystarczyły trzy miesiące od drugiej przegranej walki z Namajunas, by znów wygrać. „Czarno na białym” to gorzka, ale również niosąca nadzieję czytelnikom, książka o pokonywaniu własnych słabości.

Jedz, śmiej się i walcz

„Jedz, śmiej się i walcz” to mniej poważna książka Joanny Jędrzejczyk. Nie ma w niej dramatycznych momentów i bolesnych zwrotów akcji. Są za to przepisy na to, jak zdrowo się odżywiać by mieć siłę i chęć do walki, nie tylko na ringu. „Jedz, śmiej się i walcz” to książka napisana wspólnie z najmłodszym uczestnikiem i odkryciem Masterchefa, Janem Paszkowskim. Połączenie doświadczenia w kuchni i doświadczenia z ringu zaowocowało blisko 60 przepisami, które poprawią humor każdemu, kto ich spróbuje.

Książkę „Czarno na białym” i „Jedz, śmiej się i walcz” w formie ebooka i papierowej znajdziecie do kupienia w księgarni internetowej Woblink.