Wirtualne Targi

Jerzy Szczudlik Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Dramaty późnego wieku.  Dzieła zebrane, Książka | Jerzy Szczudlik

    Zbiór 21 dramatów – owoc wieloletniej działalności literackiej Jerzego Szczudlika, pisarza, poety, dramaturga i felietonisty. Jego sztuki wystawiane były na scenach teatrów w Olsztynie, Łodzi i Warszawy. Zyskały uznanie teatru radiowego. Dzięki minimalistycznej formule doskonale wypełniają przestrzeń zarówno dużych scen teatralnych, jak i kameralne pomieszczenia ośrodków kultury w małych miejscowościach. Wartość jego dramatów tkwi bowiem nie w bogatej aranżacji scenicznej, a ...

    Promocja
    okładka Upadek króla, Książka | Jerzy Szczudlik

    Jest to historia jednego człowieka – Krzysztofa – niezwykle inteligentnego, ambitnego, podziwianego dyplomaty i finansisty, który dochodzi na sam szczyt swoich ogromnych możliwości i błyskotliwej kariery, by później z hukiem upaść na samo dno. Główny bohater tej opowieści wyda się pewnie wielu Czytelnikom antybohaterem, ale autor przestrzega przed wyciąganiem pochopnych wniosków przed zakończeniem lektury. Choć będzie się tu roić od przestępstw, nie jest to kryminał, nie obo...

    Promocja
    okładka Toskańska zagadka, Książka | Jerzy Szczudlik

    Sześćdziesięcioletni polski pisarz śladem wielkich poprzedników w poszukiwaniu inspiracji wyrusza w podróż do Toskanii. Nie spodziewa się jednak, że wena niejedno ma imię i nie zawsze jest owocem tylko błogiej kontemplacji. Szlachetne kobiece piękno, smak schłodzonego prosecco i urok krajobrazu pewnego dnia schodzą na dalszy plan z powodu tajemniczej śmierci, której rozwikłanie staje się obsesją bohatera. Dziwny denar, tajemniczy młodzieniec z płótna Santiego i skomplikowan...

    Promocja
    okładka Pam pam pam, Książka | Jerzy Szczudlik

    To kolejna, zapisana w dwóch językach, historia magicznych przygód małej dziewczynki, Mai, mieszkającej we francusko-polskiej rodzinie w Oksfordzie i jej białego pluszowego królika, Pam-pama. Ale przede wszystkim to opowieść o sile miłości i przyjaźni, które pomagają zwyciężać wszelkie zło.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.