Ułatwiają naukę dzięki zadaniom dostosowanym poziomem do wieku ucznia oraz mapom mentalnym Uporządkuj wiedzę systematyzującym informacje z każdej lekcji.
Pomagają w szybkich powtórkach przed sprawdzianami dzięki zestawom pytań i odpowiedzi do działu Na wyrywki oraz kartom powtórzeniowym z zadaniami przekrojowymi po dziale.
Kształcą umiejętność przetwarzania i analizowania informacji za pomocą tekstów źródłowych.
Vademecum „NOWA Teraz matura. Biologia” pozwala powtórzyć materiał i zapoznać się ze sposobami rozwiązywania zadań.Zgodne z uszczuploną podstawą programową.planer – lista najważniejszych zagadnieńcała wymagana teoria w jednym miejscu i w optymalnie skondensowanej postacidostęp do filmów z doświadczeniami, filmów z youtuberem, animacji procesów, fiszek i quizówwskazówki – Jak się uczyć do matury z biologii?proste zadania na marginesach oraz graficzne notatki do uzupełnienia us...
Vademecum „NOWA Teraz matura. Biologia” pozwala powtórzyć materiał i zapoznać się ze sposobami rozwiązywania zadań. Realizuje wymagania egzaminacyjne CKE obowiązujące na maturze w roku 2024. planer – lista najważniejszych zagadnień cała wymagana teoria w jednym miejscu i w optymalnie skondensowanej postaci dostęp do filmów z doświadczeniami, filmów z youtuberem, animacji procesów, fiszek i quizów wskazówki – Jak się uczyć do matury z biologii? proste zad...
Vademecum „NOWA Teraz matura. Biologia” pozwala uporządkować i powtórzyć treści przedmiotowe oraz zapoznać się ze sposobami rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Realizuje wymagania egzaminacyjne CKE obowiązujące na maturze w roku 2023 i 2024. planer – plan przygotowań do matury z poręczną checklistą zagadnień przedmiotowych cała wymagana teoria w jednym miejscu i w optymalnie skondensowanej postaci dostęp do materiałów cyfrowych ułatwiających powtarzanie teorii,...
Publikacja dla ucznia z 30 kartami pracy do każdego tematu z podręcznika oraz kartami powtórzeniowymi. W nowym wydaniu ze zbioru ponad 100 zadań o różnym stopniu trudności, z zakresu genetyki, biotechnologii, inżynierii genetycznej i ochrony przyrody wymieniono ponad 50%. Pomaga utrwalić wiedzę zdobytą na lekcjach biologii. Ułatwia kształcenie takich umiejętności, jak analiza tekstu źródłowego czy odczytywanie informacji zapisanych w postaci wykresu lub schem...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.