Wirtualne Targi

Joanna Lamparska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów
, Książka | Joanna Lamparska

    Zima 1945 – II wojna światowa ma się ku końcowi. Polacy, którzy przybywają na Dolny Śląsk, natrafiają na poniemieckie „skarby”. W domowych skrytkach i depozytach znajdują dzieła sztuki, odkrywają porcelanę i biżuterię zamurowane w ścianach domów. Joanna Lamparska wchodzi do hermetycznego świata poszukiwaczy. W archiwach odnajduje dramatyczne historie zbrodni dokonanych dla złota, śledzi mafię handlującą dokumentami oficerów SS, rozmawia z dziećmi „strażników skarbów”. Razem ...

    Promocja
    okładka Lekarze od zabijania. Medyczna gwardia Hitlera, Książka | Joanna Lamparska

    ZBRODNIARZE W FARTUCHACH Było ich trzystu. Medyczna gwardia Hitlera w obozach koncentracyjnych. Bestie, potwory, zwyrodnialcy? Ludzie powołani, aby ratować życie, specjaliści, którzy w innych czasach prowadziliby zwykłą praktykę lekarską w jakimś niemieckim miasteczku. Jak sypiał selekcjoner, który właśnie wysłał do komory gazowej kilkaset dzieci? Co czuł lekarz-morderca, gdy patrzył na wijące się z bólu kobiety, ofiary swoich eksperymentów? Dokąd szedł po „zabiegu” i czy s...

    Promocja
    okładka Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen, Książka | Joanna Lamparska

    Wiosna 1945 roku. Trzecia Rzesza dogorywa. Dotkor Josef Mengele - Anioł śmierci ucieka z Auschwitz. Krąży wzdłuż obecnej polsko-czeskiej granicy, przeprowadzając selekcje w kobiecych obozach należących do Gross-Rosen. W końcu dociera do Sieniawki, małej miejscowości położonej na Dolnym Śląsku. Sieniawka to jeden z podobozów Gross-Rosen, potwornej maszyny śmierci składającej się ze stu podobnych miejsc rozrzuconych na terenach Polski i Czech. Tu dokonano masowej zagłady, niew...

    Promocja
    okładka Miasta do góry nogami Podziemia Europy i ich tajemnice, Książka | Joanna Lamparska, Piotr Kałuża

    Ukryte skarby, masońskie rytuały i szalone pomysły Hitlera. Pod Europą ciągną się kilometry podziemnych konstrukcji, od zagadkowych grobowców z czasów prehistorycznych, przez nielegalne kluby i destylarnie, nawiedzone katakumby, aż do fabryk drążonych we wnętrzu gór w czasie drugiej wojny światowej. Autorzy schodzą pod ulice największych miast Europy, m.in. Paryża, Berlina, Rzymu i Edynburga, penetrują labirynty szwajcarskich schronów, szukają cesarskiej korony i Ołtarza Mari...

    Promocja
    okładka Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa , Książka | Joanna Lamparska

    Rok 1945 Pod koniec II wojny światowej z Wrocławia wyrusza pociąg z tajemniczym ładunkiem. Nie wiadomo, co wiezie, być może dzieła sztuki, dokumenty, broń, gazy bojowe albo sztaby złota. Celem jest Wałbrzych, ale skład nigdy nie pojawia się w tej miejscowości. Wraz ze skarbami rozpływa się w powietrzu gdzieś pomiędzy 61 a 65 kilometrem trasy Wrocław–Wałbrzych. Rok 2015 Po siedemdziesięciu latach dwóch mężczyzn zgłasza miejsce ukrycia pociągu. Jego istnienie potwierdza przeds...

Joanna Lamparska Książki

Joanna Lamparska to polska dziennikarka, dokumentalistka, a także podróżniczka i autorka reportaży historycznych oraz książek dotyczących tajemnic zabytków, przede wszystkim na Dolnym Śląsku. Swoją wiedzę zdobywa i poszerza w terenie. Bierze udział w akcjach poszukiwawczych oraz podróżuje, zgłębiając tajemnice zabytków. Jest dyrektorką Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic, a także fundatorką Fundacji własnego imienia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Projekt Historia”.

Joanna Lamparska – kariera

Joanna Lamparska urodziła się we Wrocławiu w 1966 roku. Ukończyła filologię klasyczną oraz archeologię sądową na Uniwersytecie Wrocławskim. Jeszcze w czasie studiów zaczęła pracować z dziennikiem „Słowo Polskie”, gdzie z czasem ukazało się wiele jej artykułów dotyczących tajemnic Dolnego Śląska. Później Lamparska prowadziła także poranne programy telewizyjne w TVP3 Wrocław, a w latach 2010-2013 współtworzyła program „Skarby nieodkryte” w TVP Polonia. W swojej karierze Joanna Lamparska była redaktorką naczelną miesięcznika „Odkrywca” oraz „Gazety Rycerskiej”, jej teksty pojawiają się także między innymi w czasopismach „National Geographic”, „Traveler” czy „Focus”. Lamparska działa także w innych mediach. W Radiu Wrocław współpracuje przy audiowizualnym projekcie Odkrywanie Dolnośląskich Tajemnic, prowadzi audycję „Pociąg do historii”, a także współtworzy programy tematyczne dla History Channel oraz Discovery. Dziennikarka pracowała także jako ekspertka oraz polska konsultantka podczas produkcji serialu dokumentalnego dotyczącego Złotego Pociągu, który powstał na History Channel. Nad tą sprawą współpracowała także z Travel Channel, CBS, Channel 4 i National Geographic Channel. To o kulisach poszukiwań Pociągu krąży jej bestsellerowa książka, „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa”, którą znajdziecie na Woblink jako książkę papierową.

„Ostatni świadek” Lamparskiej

Nakładem Wydawnictwa Znak w 2022 roku ukazała się książka Joanny Lamparskiej, zatytułowanaOstatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów”. Opowiada ona o rzeczywistości końca II wojny światowej. W zimie 1945 roku Polacy przybywający na Dolny Śląsk odkrywają tam poniemieckie skarby. Dzieła sztuki, porcelana i biżuteria zamurowane zostały w ścianach domów i schowane w domowych skrytkach. Joanna Lamparska zabiera nas w podróż śladami poszukiwaczy, a na podstawie danych z archiwów odtwarza dramatyczne historie zbrodni, które dokonywane były dla zdobyczy, podąża śladami mafii handlującej dokumentami oficerów SS i rozmawia z potomkami „strażników skarbów”. Wchodzi do podziemnych pałaców i piwnic, by zobaczyć na własne oczy te miejsca, w których skrywane były dzieła sztuki. Bowiem wciąż nie odnaleziono ich wszystkich, a z czasem i „polska gorączka skarbów” zaczyna nabierać tempa. „Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów” Joanny Lamparskiej znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebooka.

Książki Joanny Lamparskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink, oprócz książki „Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów” oraz „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa” czekają na Was także takie tytuły jak „Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen” czy „Miasta do góry nogami. Podziemia Europy i ich tajemnice”. Czekają na Was jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.