Majówkowy Maraton Czytelniczy

Joanna Maj Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Legalizacja samowoli budowlanej (pdf), Ebook | Joanna Maj

    Książka stanowi praktyczny poradnik, który kompleksowo omawia zagadnienie legalizacji samowoli budowlanej z uwzględnieniem zarówno najnowszego orzecznictwa, jak i zmian legislacyjnych.Wśród najistotniejszych nowelizacji dotyczących komentowanej tematyki warto wymienić:– ustawę z 13.02.2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 471), ustanawiającą postępowanie legalizacyjne uproszczone, które dotyczy tzw. starych samowoli budowlanych za...

    Promocja
    okładka Proces inwestycyjno-budowlany. Poradnik dla organów administracji i inwestorów (pdf), Ebook | Joanna Maj, Anna Kuna-Kasprzyk

    W publikacji przeanalizowano wybrane zagadnienia procesu inwestycyjno-budowlanego z punktu widzenia praktyki organów: administracji architektoniczno-budowlanej, planistycznych oraz nadzoru budowlanego.Wśród omówionych tematów znalazły się m.in.:• ułatwienia w budowie domów jednorodzinnych do 70 m²,• brak dokumentacji projektowej a domniemanie samowoli budowlanej,• remont „starych” budynków a „nowe” warunki techniczne,• nieważność miejscowego planu zagospodarowania przestrzenn...

    Promocja
    okładka Nowe Historie Literatury, Ebook | Joanna Maj

    Autorka rysuje genologiczną panoramę nowych historii literatury funkcjonujących w Polsce po roku 1989. Pokazuje, w jaki sposób forma niemożliwa – synteza historycznoliteracka – wypierana jest z jej niepodważalnego jeszcze do niedawna miejsca przez formy dziś możliwe – różnorodne gatunki akademickie i nieakademickie.Książka opisuje nowe sposoby opowiadania o przeszłości literackiej, wskazuje, jak zostało przeorganizowane instrumentarium badawcze historyków literatury, a także,...

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.