Bony podarunkowe na Święta

Joanna Petry Mroczkowska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka O tych, których nie złamało cierpienie, Książka | Joanna Petry Mroczkowska

    Cierpienie wiąże się z najtrudniejszymi odczuciami: bólem, opuszczeniem czy udręką. Pomimo prób uchwycenia jego sensu wciąż pozostaje tajemnicą. A jednak są tacy, którzy nadali mu głębokie znaczenie i pozostają drogowskazem w naszych trudach i ciemnościach. Joanna Petry Mroczkowska opisuje historie cierpienia dziewięciu wielkich ludzi Kościoła, w tym Faustyny Kowalskiej, Matki Teresy z Kalkuty i Jana Pawła II. Intencją Autorki jest przekazanie autentycznego świadectwa przeży...

    Promocja
    okładka Św. Peregryn. Patron chorych, Książka | Joanna Petry Mroczkowska

    Słyszeliście może o św. Peregrynie, wywodzącym się ze średniowiecznej Italii patronie chorych na raka? Może chcielibyście posłuchać o nim, o jego czasach, o innych wspomożycielach i o tym, czego zawsze potrzebują chorzy i co mogą dać innym.

    W książce tej znajdziecie towarzysza na trudne czasy, duchowy przewodnik i źródło nadziei.

    Promocja
    okładka Hildegarda z Bingen, Książka | Joanna Petry Mroczkowska

    Hildegarda z Bingen (1098-1179) - przeorysza benedyktynek, prekursorka niemieckiej mistyki, uczona pisarka, kompozytorka, zielarka. Była jedyną kobietą średniowiecza, która nauczała publicznie i pierwszą, która uzyskała papieską zgodę na pisanie dzieł teologicznych. Przez Jana Pawła II została nazwana "światłem dla ludzi jej czasów, które świeci jeszcze jaśniej dzisiaj". W 2012 r. Benedykt XVI rozszerzył jej kult na cały Kościół.

    Promocja
    okładka Niepokorne święte, Książka | Joanna Petry Mroczkowska

    Niepokorne święte to nietypowa książka o świętości. Autorka zajmuje się świętymi kobietami, od średniowiecza do współczesności, m.in. Hildegardą z Bingen, Joanną d'Arc, Edytą Stein czy Matką Teresą, opisując wiele ciekawych i mało znanych szczegółów z ich życia. Pokazuje, że wszystkie wyprzedzały swoją epokę. Były silnymi, twórczymi kobietami, które bynajmniej nie spędzały czasu wyłącznie na modlitwie i kontemplacji, ale starały się zmieniać świat. Można powiedzieć, że ...

    Promocja
    okładka Siedem grzechów głównych dzisiaj, Książka | Joanna Petry Mroczkowska


    Ktoś powiedział, że grzech trudno wytłumaczyć, choć łatwo pokazać. Skąd pochodzi zło? Czemu odrzucamy dobro? Jan Paweł II mówi o tajemnicy zła – mysterium iniquitas i uczy, zgodnie z tym, co od wieków głosi chrześcijaństwo, że można się od niego wyzwolić. Jakie jest współczesne rozumienie istoty grzechu? Ta książka to zaproszenie do rozważenia na nowo naszych postaw życiowych.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.