Mach mit! 3 neu. Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego dla klasy 6 szkoły podstawowej "Mach mit! 3 neu. Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego dla klasy VI szkoły podstawowej"Zeszyt ćwiczeń "Mach mit! 3 neu" to propozycja pozwalająca utrwalić i rozszerzyć informacje z podręcznika dla szóstoklasistów z tej samej serii.Dodatkowe zadania sprawią, że uczniowie łatwiej zapamiętają nowe słownictwo oraz lepiej zrozumieją zadania gramatyczne. Urozmaicone ćwiczenia pozwalające na wszec...
Mach mit! neu to kurs języka niemieckiego dla uczniów szkoły podstawowej uczących się na drugim etapie edukacyjnym.
Mach mit! neu rozwija wszystkie cztery sprawności językowe, wykorzystując autentyczne materiały oraz tematykę bliską uczniom szkoły podstawowej.
Podręcznik składa się z 6 rozdziałów, podzielonych na jednostki lekcyjne, co pozwala na dokładne rozplanowanie materiału i systematyczną pracę.
Kurs dostowany do nowej postawy programowej obowiązującej od września 2017 roku.
Materiały ćwiczeniowe zawierające odnośniki do zadań w podręczniku, umożliwiają utrwalenie materiału i wyrównanie poziomu klasy (zadania dla uczniów z dysleksją i dysgrafią, ćwiczenia dodatkowe dla uczniów pracujących szybciej).
Wieloletni podręcznik "Mach mit! 3. Nowa edycja" dla klasy szóstej zawiera liczne gry, zabawy i ćwiczenia językowe, które dają szerokie możliwości sprawdzenia się uczniom reprezentującym różne preferowane style uczenia się i różne typy inteligencji. Podręcznik dla klasy szóstej zawiera: - 6 podstawowych rozdziałów tematycznych - dodatkowy rozdział prezentujący elementy kultury krajów niemieckojęzycznych - słownik zwrotów z poszczególnych rozdziałów - niemiecko-polski słownic...
Uzupełnieniem podręcznika są materiały ćwiczeniowe, które zawierają zadania leksykalno-gramatyczne, umożliwiające powtórzenie i utrwalenie materiału prezentowanego w podręczniku. Integralną częścią materiałów ćwiczeniowych są strony poświęcone zagadnieniom gramatycznym i materiały do portfolio językowego.
"Przykładowe arkusze maturalne z języka niemieckiego" to skuteczna pomoc w przygotowaniu uczniów do nowego egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Publikacja skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowujących się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Publikacja zawiera: • opis typów zadań spotykanych na egzaminie maturalnym • strategie przygotowania się do egzaminu • cztery przykłado...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.