Joel Shepherd Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Próba krwi i stali Tom 4 Azyl, Książka | Joel Shepherd

    Wojska regenta Arrosha uderzają na armie lojalne wobec Saalshenu, ojczyzny Serrinów. Talmaad oraz ludzkie siły wspierające Serrinów zmuszone są do odwrotu. Ostatnią nadzieję wycofujących się oddziałów stanowi dotarcie do Jahnd —”Azylu”, jedynego ludzkiego miasta na ziemiach Saalshenu. Lenayińska armia maszeruje pod sztandarami Regenta. Lecz Sashandra, siostra świeżo koronowanego króla Koenyga, nie potrafi wspierać dłużej haniebnej sprawy, której obecnie służy jej naród. Aby o...

    Promocja
    okładka Próba krwi i stali Tom 3 Tracato, Książka | Joel Shepherd

    Trzeci tom epickiej tetralogii fantasy "Próba krwi i stali" australijskiego pisarza Joela Shepherda. Rhodia, kontynent od dawna zamieszkiwany przez ludzi i serrinów powoli wpada w mordercze tryby wojny. Verentejczycy z północy maszerują na wschód, by przejąć Bacosh. Prowincja, okupowana przez serrinów od czasów ostatniego wielkiego konfliktu z ludźmi, rozkwitła pod rządami nieludzi, jednak wśród jej mieszkańców są i tacy, którzy chętnie powróciliby do feudalnego świata. Sas...

    Promocja
    okładka Próba krwi i stali Tom 2 Petrodor, Książka | Joel Shepherd

    Drugi tom tetralogii fantasy porównywanej przez krytyków do "Pieśni lodu i ognia" George'a R. R. Martina.

    Sasha, znakomita wojowniczka i księżniczka Lenayin, znalazła się daleko od domu. Przebywa w Petrodorze, portowym mieście pełnym ciemnych zaułków, bogactwa i zbrodni. Zamożne, wpływowe centrum handlowe jest kluczem do utrzymania pokoju między Lenayin i Bacosh. Sasha i Keslig starają się przejrzeć polityczne intrygi i znaleźć sposób, by zapobiec wojnie.

    Promocja
    okładka Próba krwi i stali Tom 1 Sasha, Książka | Joel Shepherd

    Znakomita tetralogia fantasy porównywana przez krytyków do książek George'a Martina. "Próba krwi i stali" utrzymana jest w duchu realizmu - intryga jest wielowarstwowa, a bohaterowie osiągają swoje cele w walce, a nie za sprawą magicznych zdolności. Świat Sheperda, choć bliski światu feudalnemu znanemu z innych historii fantasy, obdarty jest z wszelkiego romantyzmu, choć, jak przyznaje sam autor, odsetek zgonów wśród bohaterów jest mniejszy niż w przypadku książek Martina. L...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.