Józef Słonecki Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zdrowie na własne życzenie Tom 4, Książka | Józef Słonecki

    Jako bioenergoterapeuta najwięcej miejsca poświęcam dziedzinie, na której znam się najlepiej - bioenergoterapii, aliści moim celem nie jest przekonanie niedowiarków do korzystania z tego - co by nie mówić - dziwnego leczenia, ani też nie zamierzam zniechęcać tych, którzy chętnie z niego korzystają. Moim celem jest opisanie bioenergoterapii w sposób zrozumiały dla każdego...

    Promocja
    okładka Zdrowie na własne życzenie Tom 1, Książka | Józef Słonecki

    Zdrowie na własne życzenie jest wiedzą wychodzącą naprzeciw tym, którzy pragną sami zadbać o swoje zdrowie i najbliższej rodziny, z czym wiąże się nabycie odpowiedniej wiedzy dotyczącej przyczyn powstawania chorób. Autor uświadamia nas, że pożywienie współczesnego człowieka zawiera substancje toksyczne, takie jak konserwanty pozwalające przedłużyć okres przydatności do spożycia, dodatki poprawiające wygląd, smak i zapach, środki chemiczne używane w uprawie roślin czy antybiot...

    Promocja
    okładka Zdrowie na własne życzenie Tom 2, Książka | Józef Słonecki

    "Zdrowie na własne życzenie 2" jest kontynuacją wiadomości zawartych w pierwszej części "Zdrowia na własne życzenie". O ile pierwsza część mówi: co robić, to druga część mówi: czego nie robić, by być zdrowym jakich błędów nie popełniać.

    Promocja
    okładka Zdrowie na własne życzenie Tom 3, Książka | Józef Słonecki

    O ile dwa pierwsze tomy „Zdrowia na własne życzenie” skupione są głównie na zdrowiu, to w trzecim tomie dominują choroby. Są tu opisane zarówno choroby wieku dziecięcego, jak i typowe choroby dorosłych, zwane chorobami cywilizacyjnymi. Przy każdej z chorób wieku dziecięcego zawarte są praktyczne porady postępowania z przechodzącymi je dziećmi, natomiast opisy chorób dorosłych zawierają praktyczne porady zapobiegania im i leczenia metodami naturalnymi. Trzeci tom „Zdrowia na ...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.