Nowa edycja 2021–2023
Zeszyt ćwiczeń „Wczoraj i dziś” do historii dla 8 klasy szkoły podstawowej pomaga utrwalać wiedzę i kształcić umiejętności historyczne.
Zachęca do wykonywania kolejnych zadań za pomocą ćwiczeń Na dobry początek.Wzbudza zainteresowanie przedmiotem poprzez zadania do Tajemnic sprzed wieków.
Umożliwia zapoznanie się z dodatkowymi ćwiczeniami i samouczkami dzięki kodom QR zamieszczonym w publikacji.
Książka jest pierwszą monografią harcerstwa łódzkiego. Autor opisuje narodziny i rozwój ruchu harcerskiego w latach 1910-1939 w Łodzi i jej najbliższych okolicach. Wątkiem dominującym jest działalność wychowawcza organizacji. Należy jednak pamiętać, że dokonywała się ona w określonej rzeczywistości społecznej i była reakcją na jej wyzwania. Autor dążył do ukazania specyfiki ruchu harcerskiego na tle ówczesnej rzeczywistości. W pracy poruszone zostały zagadnienia życia wewnętr...
Vademecum „NOWA Teraz matura. Historia” pozwala uporządkować i powtórzyć treści przedmiotowe oraz zapoznać się ze sposobami rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Realizuje wymagania egzaminacyjne CKE obowiązujące na maturze w 2024 r. planer – lista wymaganych zagadnień cała wymagana teoria w jednym miejscu i w skondensowanej postaci dostęp do materiałów cyfrowych ułatwiających powtarzanie teorii, m.in.: fiszek, quizów, filmów, map myśli i materiałów na ostatnią p...
Książka jest pierwszą monografią harcerstwa łódzkiego. Autor opisuje narodziny i rozwój ruchu harcerskiego w latach 1910-1939 w Łodzi i jej najbliższych okolicach. Wątkiem dominującym jest działalność wychowawcza organizacji. Jednak pamiętać należy, że dokonuje się ona w określonej rzeczywistości społecznej i jest reakcją na jej wyzwania. Autor dążył do ukazania specyfiki tego ruchu na tle ówczesnego życia społecznego i politycznego. W pracy znajdują się zarówno problemy udz...
Vademecum „NOWA Teraz matura. Historia” pozwala uporządkować i powtórzyć treści przedmiotowe oraz zapoznać się ze sposobami rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Realizuje wymagania egzaminacyjne CKE obowiązujące na maturze w roku 2023 i 2024. planer – plan przygotowań do matury z poręczną checklistą zagadnień przedmiotowych cała wymagana teoria w jednym miejscu i w optymalnie skondensowanej postaci dostęp do materiałów cyfrowych ułatwiających powtarzanie teorii,...
Karty pracy ucznia Zakres podstawowy:
Umożliwiają kształcenie umiejętności historycznych, takich jak praca z mapą, tekstem źródłowym i danymi statystycznymi.
Pomagają utrwalać wiedzę zdobytą na lekcji za pomocą zadań skorelowanych z podręcznikiem.
Ułatwiają przygotowania do sprawdzianów dzięki zadaniom powtórzeniowym i zestawom pytań do rozdziałów.
Zeszyt ćwiczeń „Wczoraj i dziś” do historii dla 8 klasy szkoły podstawowej pomaga utrwalać wiedzę i kształcić umiejętności historyczne.
Zachęca do wykonywania kolejnych zadań za pomocą ćwiczeń Na dobry początek.
Wzbudza zainteresowanie przedmiotem poprzez zadania do Tajemnic minionego wieku.
Umożliwia zapoznanie się z dodatkowymi ćwiczeniami i samouczkami dzięki kodom QR zamieszczonym w publikacji.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.