Bony podarunkowe na Święta

Karpiński Dariusz Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Historia prasy o sporcie bokserskim w Polsce w latach 1956-2006, Książka | Karpiński Dariusz, Wieczorek Grzegorz

    (...) Autorzy skonstruowali i napisali książkę według własnej koncepcji. Istotne jest stwierdzenie, że wykonali podjęte zadanie w zgodzie z zasadami metodologicznymi prasoznawstwa. Wzbogacili wyniki badań nad prasą sportową podejmowane w Polsce niezbyt często. Zbadali jej tylko fragment tematyczny, ale w sposób całościowy. Skupili się na latach 1956–2006 i dziejach sportu pięściarskiego. Scharakteryzowali ukazujące się kolejno miesięczniki zatytułowane „Ring Wolny” (1956–1957...

    Promocja
    okładka Elementarz Boksu, Książka | Karpiński Dariusz

    Bestseller, podręcznik uznawany przez Polski Związek Bokserski za najlepszy
    materiał szkoleniowy dla trenerów, instruktorów boksu oraz dla zawodników.
    Autorem jest Dariusz Karpiński, który od wielu lat szkoli kadry trenerskie w różnych dyscyplinach sportu i rekreacji fizycznej. Na ponad 500 ilustracjach znajdziemy wszystkie elementy techniki ataku i obrony. Techniki zaprezentuje nam pierwszy trener Marka Piotrowskiego – Jarosław Rogala.

    Promocja
    okładka Propedeutyka Boksu, Książka | Karpiński Dariusz

    Zgodnie z deklaracją złożoną przy wydaniu podręcznika pt. ,,Elementarz Boksu’’, pragniemy zaprezentować Państwu dalszą jego część pt. ,,Propedeutyka Boksu’’. Podręcznik zawiera kolejne elementy metodyki nauczania: przykłady zwodów, akcji złożonych, informacje o planowaniu i realizacji treningu sportowego, taktyce oraz przykłady konspektów jednostek treningowych, poświęconych kształtowaniu zdolności motorycznych oraz nauczaniu elementów techniki boksu. Materiał szkoleniowy za...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.