Majówkowy Maraton Czytelniczy

Katarzyna Berenika Miszczuk Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Katarzyna Berenika Miszczuk Marketing, Zarządzanie, Finanse - książki, ebooki i audiobooki

Katarzyna Berenika Miszczuk to polska pisarka i scenarzystka, z wykształcenia lekarka. Ma w swoim dorobku już kilkanaście świetnie przyjętych książek, wśród których najpopularniejszymi pozostaje seria o Wiktorii Biankowskiej („Ja, diablica”, „Ja, anielica”, „Ja, potępiona” oraz „Ja, ocalona”), a także cykl „Kwiat paproci”.

Kariera Katarzyny Bereniki Miszczuk

Urodzona 2 września 1988 roku Katarzyna Berenika Miszczuk jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, gdzie robi specjalizację z zakresu medycyny rodzinnej. Jej twórczość literacka rozpoczęła się dość wcześnie, ponieważ już w wieku 15 lat napisała powieść „Wilk” opublikowaną w 2006 roku przez wydawnictwo MUZA SA. Od 2010 roku Miszczuk związana jest z wydawnictwem W.A.B. oraz Uroboros. Kolejna powieść autorki, „Wilczyca”, wydana przez wydawnictwo Egmont Polska, nominowana była w 2009 roku do Nagrody Nautilus, plebiscytu czytelników na najlepszy polski fantastyczny utwór literacki. Książki autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk są okraszonymi dużą dawką humoru powieściami fantasy, grozy, science fiction, jak również kryminałami. Jej celem jest stworzenie dzieła w każdym możliwym gatunku literackim.

Nagrody Katarzyny Bereniki Miszczuk

Pisarka była niejednokrotnie nagradzana za swoje dzieła. 2017 rok przyniósł Katarzynie Berenice Miszczuk tytuł Najlepszej Powieści Roku 2016 w kategorii literatura fantasy portalu LubimyCzytać.pl. za powieść „Szeptucha”. Roku później otrzymała ten sam tytuł za książkę „Żerca”, w 2019 za dzieło „Przesilenie”, a w 2020 za „Jagę”. W 2021 roku nagrodzony został audiobook powieści „Ja, ocalona” w kategorii Najlepszy Audiobook Lektorski Pozaświaty Plebiscytu Best Audio Empik Go.

Cykl o Wiktorii Biankowskiej

„Ja, diablica”, otwierająca jedną z najpopularniejszych serii autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk, ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B. w 2010 roku. Piekielny Urząd ds. Rekrutacji to prawdziwe biurokratyczne piekło. Kolejki, papierki i burkliwy demon za biurkiem. Nie da się jednak pominąć tego miejsca, jeśli chce się zostać pełnoprawną diablicą. Trzeba więc spełnić dwa warunki: podpisać czerwony atramentem cyrograf, a także umrzeć. Weronika zupełnie nie planowała tego ostatniego. Zamiast przyjemnego zakończenia wieczoru pełnego słodkich spojrzeń do Piotrka, kolegi z roku, robionych w warszawskim klubie, dziewczyna pamięta tylko kilka pchnięć nożem w ciemnym parku. Teraz próbuje odnaleźć się w Los Diablos, mieście potępionych, pełnym fantastycznych ofert – wiecznych wakacji w śródziemnomorskim klimacie, imprez nie z tej ziemi u samego Szatana… Ba, nawet Śmierć okazuje się być sympatyczna. Ale niektórym demonom nuda zagląda w oczy i chcą wywołać rewolucję, tak dla rozrywki trochę zamieszać śmiertelnikom w głowach. Tylko co ma z tym wszystkim wspólnego Wiktoria? Jakby tych kłopotów było mało, na horyzoncie pojawia się złotooki, uwodzicielski, nieziemsko przystojny upadły anioł Beleth, a Wiktoria chciałaby wrócić do ludzkiego świata, żeby wyjaśnić zagadkę swojej śmierci...

Historia dziewczyny, Beletha, Azazela, Kleopatry i Śmierci kontynuowana jest w kolejnych powieściach z cyklu: „Ja, anielica” oraz „Ja, potępiona”. Ostatnia część serii autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk, zatytułowana „Ja, ocalona”, została wydana w 2020 roku. Opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce kilka-kilkanaście lat po historii znanej z „Ja, potępiona”. Wiktoria musi zmierzyć się z kolejnymi problemami, znacznie więcej dowiadujemy się także o Azazelu i reszcie szatańskiej kompanii. Tytuły z tej serii znajdziecie z łatwością na Woblinku.

Seria „Kwiat paproci”

Jedną z najbardziej uznanych pozycji autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk jest cykl powieści „Kwiat paproci”, czerpiących wiele ze słowiańskiego folkloru. Składają się na niego cztery główne pozycje: „Szeptucha”, „Noc Kupały”, „Żerca” oraz „Przesilenie”, uzupełnione przez „Jagę”, „Sekretnik Szeptuchy. Co każda Słowianka wiedzieć powinna” oraz „Nowy sekretnik Szeptuchy”. Pełne pradawnych obrzędów, rytuałów oraz wierzeń powieści ukazują alternatywną historię Polski, w której Mieszko nie przyjął chrztu. „Szeptucha” wprowadza nas w ten świat z perspektywy bohaterki, która po ukończeniu medycyny wybrała się na praktyki do wiejskiej znachorki, Szeptuchy. Gosława Brzózka, zwana Gosią, pojawia się w Bielinach. Jest tylko taki kłopot, że boi się kleszczy, nie lubi przyrody i nie przepada za wsią, a już na pewno nie wierzy w żadne nienaukowe zabobony. Jednak pobyt u Szeptuchy przewróci wszystkie jej dotychczasowe przekonania do góry nogami, a na jej progu stanie miłość. Czy przystojny Mieszko naprawdę jest tym, za kogo się podaje? A jeśli słowiańscy bogowie naprawdę istnieją? „Noc Kupały” oraz „Żerca” kontynuują historię Gosi, sprawnie mieszając słowiańskie wierzenia, humor oraz realistyczne współczesne wątki. „Przesilenie” stanowi finałową jej odsłonę, zaś “Jaga” jest prequelem “Szeptuchy”, opowiadając historię tytułowej Jagi zanim jeszcze stała się Babą Jagą. Wszystkie części cyklu „Kwiat paproci” znajdziecie na Woblink w formie książek papierowych i ebooków.

Książki Katarzyny Bereniki Miszczuk w księgarni internetowej Woblink

Poza pozycjami składającymi się na cykle o Wiktorii Biankowskiej oraz „Kwiat paproci”, na Woblink znajdziecie także wiele innych powieści autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk. Wśród nich warto wspomnieć zwłaszcza takie tytuły jak „Druga szansa”, „Gwiezdny Wojownik: działko, szlafrok i księżniczka”, a także składające się na jedną całość „W lekarskim fartuchu” książki „Paranoja” i „Obsesja”. Wszystkie znajdziecie na Woblinku jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Marketing, Zarządzanie, Finanse

W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” znajdują się pozycje z zakresu działalności gospodarczej i wszystkiego, co z nią związane – książki o przedsiębiorczości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, marketingu, e-marketingu, handlu, organizacji procesów polegających na wytwarzaniu dóbr i usług, ekonomii, kierowaniu biznesem. Znaleźć tu również można pozycje poświęcone osiąganiu celów, finansom, strategiom oraz psychologii i kulturze w biznesie. Literatura biznesowa umożliwia poznanie, a także lepsze rozumienie skomplikowanych mechanizmów rządzących rynkiem i gospodarką. Pomoże również odświeżyć wiedzę dotyczącą tworzenia modeli organizacyjnych czy pracy z klientem. Najnowsze książki biznesowe dają możliwość unikania przestarzałego i zawodnego modelu kierowania zespołem – pozwalają na zastosowanie najkorzystniejszych dla obu stron zabiegów. Pozycje z tej kategorii pomogą również odświeżyć analityczne myślenie, a przez to przyczynią się do powstania wielu nowych, świeżych pomysłów. W kategorii „Marketing / Zarządzanie / Finanse” w serwisie Woblink.com znajdują się pozycje poświęcone marketingowi („Content. Elementarna cząstka marketingu” Rebecci Lieb i Jaimy Szymański), ekonomii („Ekonomia. Instrukcja obsługi” Ha-Joona Changa) czy też przedsiębiorczości („Mit przedsiębiorczości” Michaela E. Gerbera). Wiele z oferowanych przez platformę Woblink.com pozycji to poradniki poświęcone tworzeniu zaangażowanej, a przez to bardziej efektywnej w swoich działaniach grupy pracowników („Sensotwórczość. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i organizacji” Joanny Heidtman i Piotra Piaseckiego, „Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy” Jona Gordona), poradniki o tym, jak być dobrym negocjatorem („Jak wygrać każde negocjacje. Nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem” Roberta Mayera) czy też książki na temat strategii zarządzania czasem i technik zwiększania produktywności („Esencjalista” Grega McKeowna).