Majówkowy Maraton Czytelniczy

Katarzyna Miller II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Katarzyna Miller II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Katarzyna Agata Miller (ur. 18 października 1962 roku) to, cytując klasyka, kobieta „która, żadnej pracy się nie boi”. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich psycholożek i psychoterapeutek z ponad 30-letnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej i grupowej. To także nauczycielka akademicka, kompozytorka, piosenkarka, twórczyni tekstów, poetka, felietonistka czasopisma „Zwierciadło” oraz autorka bestsellerowych książek, m.in. „Instrukcja obsługi faceta”, „Chcę być kochana tak, jak chcę”, czy „Nie bój się życia”.

Prawdziwa petarda – niezwykle charyzmatyczna, dowcipna, pogodna, ale także szczera do bólu – jest autorytetem dla tysięcy osób, z którymi spotyka się zarówno na warsztatach, jak i za pośrednictwem srebrnego ekranu.

Edukacja i kariera Katarzyny Miller

Katarzyna Miller jest absolwentką psychologii oraz filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Praktykę terapeutyczną zdobyła m.in. w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, ale także współpracując z polskimi i zagranicznymi nauczycielami. Przez wiele lat wykładała na Gender Studies UW. Na stałe współpracuje z Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Alcha, daje także wykłady w Dojrzewalni Róż (miejsce spotkań i warsztatów dla kobiet) oraz przemawia podczas festiwali „Progesteron”.

Autorka jest postacią medialną. Pracowała w radiu Kolor TOK FM, Polskim Radiu, RMF FM oraz Radio ZET. Jest częstym gościem w programach śniadaniowych, takich jak „Pytanie na śniadanie” oraz „Dzień dobry TVN”, gdzie jako ekspertka w dziedzinie psychologii opowiada m.in. o związkach, miłości czy seksie. Ma na swoim koncie udział w konferencji TEDxWarsaw.

To jednak nie wszystko! Katarzynę Miller można spotkać także na koncertach, ponieważ pisarka komponuje muzykę! W 2021 roku wydała swój pierwszy album studyjny zatytułowany „Choćby tylko na chwilę”, na którym znalazły się dwa utwory, „Idę w ciebie jak w tango” oraz „Dojrzała miłość”. W tym samym roku opublikowała także teledysk do coveru utworu Joe Dassina „Et si tu n’existais pas” („Miłość ma karmelu smak”).

Na co dzień Katarzyna Miller prowadzi sesje terapeutyczne, a także, ze względu na tematykę którą porusza (damska psychologia, seksualność, walka o równouprawnienie), warsztaty rozwojowe skierowane do kobiet.

Książki autorstwa Katarzyny Miller

Katarzyna Miller jest niezwykle płodną autorką. Do tej pory wydała ponad 40 książek (w tym serie książkowe), trzy tomiki wierszy („Stołeczek”, „Ból jest jedwabiem”, „Fontanna miłości)”, a także opublikowała wiele felietonów.

Autorka pisze przede wszystkim poradniki psychologiczne, w których lekkim tonem, ze sporą dawką humoru i wrażliwości opowiada czytelnikom o miłości, o pracy nad sobą i relacjami oraz o pokonywaniu lęków i ograniczeń („Zrób to kochanie”). Swoje książki Katarzyna Miller kieruje głównie do kobiet, czego można się domyślić nawet po samych tytułach tj. „Kup kochance męża kwiaty”, „Być kobietą i nie zwariować” czy „Być kobietą i wreszcie zwariować”.

W książkach typu „Instrukcja obsługi faceta”, „Jak się nie rozstać, a jeśli zostać to jak?” terapeutka podkreśla z kolei kluczową rolę komunikacji pomiędzy partnerami. Wydana w 2010 roku książka „Nie bój się życia” jest natomiast zbiorem felietonów publikowanych w czasopiśmie „Zwierciadło”. Pozycja cieszyła się tak dużą popularnością, że autorka postanowiła wydać ją ponownie w wersji odświeżonej i uzupełnionej w roku 2018. Rok później na rynku książki pojawiła się kolejna publikacja autorki, „Życie od A do Z”. Każda z liter jest w niej wytrychem do rozpoczęcia rozważań na temat różnych zagadnień, takich jak miłość, optymizm, lenistwo, czas czy lęk.

Jednymi z najpopularniejszych, cieszących się dużym zainteresowaniem czytelników są poradniki wydane w formie dialogowej. Autorka w rozmowach z kobietami i mężczyznami bierze na tapetę różne aspekty relacji damsko-męskich. Dekonstruuje tabu i stereotypy, które nie pozwalają w pełni doświadczyć udanego związku. Warto tu wspomnieć z pewnością tytuł „Chcę być kochana tak jak chcę” napisany w duecie z Ewą Konarowską, czy pierwszy poradnik erotyczny „Seksownik, czyli mądrze i pikantnie” powstały na kanwie rozmowy z Beatą Pawłowicz.

Spod pióra Katarzyny Miller wyszły trzy serie: „Moc uczuć”, „Instrukcja obsługi” oraz „Być”.

Książki Katarzyny Miller publikuje wydawnictwo Zwierciadło, tomiki wierszy Wydawnictwo Naukowe i Literackie OPEN oraz Tikkun. Z kolei serię „Moc uczuć” wydało wydawnictwo Dwukropek.

Książki Katarzyny Miller w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Katarzyny Miller w każdym z trzech formatów, ebooku, audiobooku oraz książce papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).