Bony podarunkowe na Święta

Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Szuflada, Książka | Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk

    Co może kryć rodzinna szuflada? Jaką tajemnicę ujawnić? Czy po jej otwarciu życie może wyglądać tak samo? Znaleziona w listach ze starej szuflady historia Juliusza Wolskiego (syna poetki Maryli Wolskiej) i Stefanii Hrachowiny (Rusinki pracującej w domu Wolskich) to piękna osobista opowieść o ludziach i miejscach. O rodzinach Wolskich, Pawlikowskich, Turowiczów, Szumanów, Szczepańskich… O dawnej Galicji – Krakowie, Goszycach, Lwowie… I o tym, jak odkrywanie rodzinnych historii...

    Promocja
    okładka Majka, Marcel i sekret kamienicy, Książka | Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk

    Oto trzecia książka z cyklu Opowieści z Ulicy Klonowej. Majka i jej przyjaciele stają przed wielkim wyzwaniem - muszą ratować kamienicę przed obcym właścicielem. Trzeba tylko odnaleźć testament sprzed wojny, ale na strychu wybucha pożar i walizka z dokumentami przepada. Czy uda się odwrócić bieg wydarzeń i zatrzymać stary dom? Jaka tajemnica kryje się za jego drzwiami? Ta książka, oprócz wartkiej fabuły, ma jeszcze jeden ogromny walor - w mądry sposób porusza problem Holo...

    Promocja
    okładka Majka, Marcel i Rudy Myszor, Książka | Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk

    W domu przy ulicy Klonowej jest weranda, tajemnicze schody i ogród, w którym spotykają się Maja, Gabrysia, Marcel, Piotrek i Paweł. Dom jest także pełen oryginalnych dorosłych takich jak profesor Patyczek, który w roztargnieniu potrafi położyć się do łóżka w cudzym mieszkaniu, myląc piętra. Zaczynają się wakacje i dzieci wyjeżdżają w różne strony Polski, by przeżyć mnóstwo nieprawdopodobnych przygód. To pierwsza książeczka z trzyczęściowego cyklu, w którym występują ci sami...

    Promocja
    okładka Majka, Marcel i afrykańskie czary, Książka | Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk

    Dalsze perypetie mieszkańców starej kamienicy z cyklu Opowieści z ulicy Klonowej. W niezwykłym domu pojawia się przybysz z Sudanu - Afrykańczyk Chojanga. Marcel, Majka, Gabrysia i cała reszta zaprzyjaźniają się z Sudańczykiem, który wybawia ich z niejednego poważnego kłopotu. Książka bardzo ważna, gdyż w mądry, lekki sposób porusza problem tolerancji wobec innego, tak nabrzmiały we współczesnym świecie.

    Promocja
    okładka Historia ze Świętym Mikołajem i mlecznymi zębami, Książka | Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk

    Święty Mikołaj ma wielki problem - zaginął jego renifer i sanie zostały unieruchomione, a trzeba rozwieźć prezenty. Dwie rezolutne dziewczynki, Zula i Franciszka, postanawiają mu pomóc i odszukać ważną zgubę. To wyzwanie jest trudne i dziewczynki na drodze do celu muszą pokonać wiele perypetii. Autorką tej zabawnej książeczki jest Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk, córka Jana Józefa Szczepańskiego, a zilustrowała ją jego wnuczka, Joanna Kowalczuk. Doskonały prezent świąteczny....

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.