Kto nie wierzy, niech uwierzy, w bajce roi się od jeży!
Czy zastanawialiście się nad tym, co żaba robi w jeżynach? I czego może ją nauczyć spotkanie oko w oko z jeżem? Tego dowiedzą się tylko nasi mali czytelnicy!
Jeżobranie, to książeczka z zamysłem, pomysłem, duszą i aksamitną w dotyku okładką (soft skin).
Najbardziej elfia ze wszystkich elfich historii. I choć świąteczna, to Święta są jedynie pretekstem do tego, by odnaleźć… …no właśnie tego czytelnikom nie zdradzimy! Ale za to zabierzemy Was na daleką Północ, do krainy, w której jest najbielszy na świecie śnieg. To właśnie tam, wśród uginających się od niego drzew, w podziemiach mieszkają elfy. Mnóstwo elfów… Dlaczego ta książka jest wyjątkowa? Inspiruje do poznania dalekiej Północy Opowiada o marzeniach i o tym, co naprawdę...
Dlaczego ta książka jest wyjątkowa? Opowiada o prawdziwej przyjaźni i o tym, że czasem przyjaciel bywa daleko Wzrusza i inspiruje do rozmowy na ważne tematy Zawiera ręcznie malowane, akwarelowe ilustracje Jest fascynującą zimową historią i pięknym pomysłem na prezent! „– Mam coś dla ciebie, Hoho. – Dziewczynka sięgnęła do kieszeni, z której wyciągnęła czerwoną chustkę. – Kiedy wiosną będziesz się zbliżać do wioski, zobaczę cię z daleka. – Przewiązała przepaskę na szyi re...
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być książką?
Życie książki wcale, ale to wcale nie jest łatwe. Przede wszystkim trzeba długo i cierpliwie czekać na półce, a jak wiadomo, kiedy bardzo, bardzo długo się czeka, pojawia się nuda. Jednak najstraszniejszą rzeczą ze wszystkich jest to, że na każdej półce z książkami grasują… POTWORY! Tak, tak! Najprawdziwsze z najprawdziwszych. Z pewnością natknąłeś się kiedyś na ich ślady…
Najbardziej wyczesana bajka, w której… nikomu nie spadnie włos z głowy! O czym marzy u fryzjera żyrafa? Dlaczego dzik postanowił zmienić fryzurę? I przede wszystkim – co dalej z lwią grzywą?? Ta bajka Was zaskoczy! Więc jeśli nuda Wam trochę doskwiera, nadszedł czas zmian – czas na fryzjera! Tak się składa, że lwia część tej bajki to nasze serce! Kartonowa książeczka z zamysłem, pomysłem i duszą, książeczka… wyjątkowo aksamitna w dotyku (soft skin). Dlaczego ta książka jest w...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.