No nie! Co się stało Kaczorowi? Zawsze był taki uprzejmy, opiekuńczy i przyjacielski! Ale dziś wstał z łóżka lewą nogą. Jest ponury, rozdrażniony i zły. Czy komuś się uda poprawić mu humor? „Uroczy Kaczor” to – mistrzowsko przetłumaczony przez Michała Rusinka – rymowany i dowcipny picture book o znaczeniu życzliwości i przyjaźni. Ta zabawna książka obrazkowa pokazuje, że nawet najbardziej urocze kaczory mogą mieć czasem zły dzień (i to jest całkiem w porządku!). Autorka opowi...
Mimo że trwa lato, w Moście Małym jak zwykle nie dzieje się absolutnie nic ekscytującego. Jego mieszkańcy nie przepadają za ekscytującymi zajęciami. Wolą spędzać czas na plotkach. Najczęstszym tematem ich pogaduszek jest ostatnio Eliza Kiszonka, która niedawno odkryła w sobie czarodziejskie zdolności. Sytuacja się zmienia, gdy Magenta Nagła, znudzona prowadzeniem wysyłkowej sprzedaży zaklęć, otwiera tymczasowo magiczny sklepik tuż obok Emporium Kiszonków. W krótkim czasie mi...
Czwarty tom przeuroczej serii o Elizie Kiszonce, która odkrywa w sobie magiczne zdolności. Jak odnaleźć czarownicą w tydzień to historia poszukiwań bohaterki o imieniu Magenta Nagła, która zniknęła ze swojej siedziby w Borze Kruczypazur i nikt nie ma pojęcia, co się z nią stało! Przyjaciele muszą ją odnaleźć jak najszybciej, ponieważ pod nieobecność czarownicy jej magiczną wieżę próbuje przejąć tajemniczy nieznajomy. Misja poszukiwawcza nie będzie jednak łatwa z powodu szale...
Kontynuacja przygód Elizy Kiszonki.
Kiedy po pobycie w magicznej wieży Eliza wraca do domu, codzienność wydaje się odrobinę nudna – do czasu, gdy magiczna moc znowu daje o sobie znać i wywraca jej życie do góry nogami.
Tym razem dziewczynka musi pomóc Magencie ocalić jej licencję na czarowanie i uporać się z zrzędzącym dżinem.
Kolejna część przygód Elizy Kiszonki – pełna zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i z dużą dozą magii.
Kiedy Eliza Kiszonka decyduje się przyjąć propozycję popilnowania domu tajemniczej czarownicy z sąsiedztwa – Magenty Nagłej, nie spodziewa się, w jakie kłopoty się pakuje. Siedem dni w magicznej wieży, w towarzystwie uwielbiającego narzekać kruka i umorusanego psiaka początkowo wydaje się jej miłą przygodą. Ale kiedy do drzwi dziewczynki zaczynają pukać zwariowani sąsiedzi, a listonosz przynosi jej składniki magicznego eliksiru, które trzeba pilnie wykorzystać, okazuje się, ż...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.