Kinga Konieczny Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Figa i jej przygód kilka, Książka | Kalenin Magdalena, Kinga Konieczny

    „Figa i jej przygód kilka” to porcja autorskich kolorowanek i zadań do rozwiązania. Są tu łamigłówki, labirynty, łączenie kropek, a nawet krzyżówka. Ponad 30 stron dobrej zabawy! Książka jest uzupełnieniem ulubionej przez dzieci serii książek o Fidze, piesku adoptowanym ze schroniska przez Tusię i jej rodzinę. Tym razem Figa wybiera się na wakacje i poznaje zwierzęta gospodarskie. To autorska propozycja autorki Kingi Konieczny i ilustratorki Magdaleny Kalenin. Książka ma duży...

    Promocja
    okładka Figa i tajemnica złotego brokatu, Książka | Kinga Konieczny

    "Tusia nie mogła oderwać wzroku od leżących pod choinką prezentów. Bardzo się błyszczały, migotały właściwie, jakby ktoś oprószył je brokatem. (...)
    - Piernikowy złodziejaszek! Ton on! To jego ślady! - wykrzyknęła. Rodzice stali osłupiali. Jaki złodziejaszek? Co tu się dzieje? Ale Tusia prowadziła śledztwo".

    Czy dziewczynka rozwikła tajemnicę złotego brokatu? I czy Figa ma z tym coś wspólnego?

    Promocja
    okładka Figa, Książka | Kinga Konieczny

    Figa nie była Figą przez całe życie. W schronisku miała tylko numer przyczepiony do klatki, w której mieszkała. Nowe imię, mimo że oznaczało całkiem nowe życie, nowy ciepły dom i troskliwych opiekunów, to jednak nie miało takiej mocy, żeby wymazać wszystkie złe wspomnienia i przeżycia, jakie piesek nosił w sobie. Już pierwszego dnia domownicy odkryli, że Figa się boi.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.