Wielki pechowy szczęściarz ma pewne kłopoty ze swoim najlepszym przyjacielem, Oliwierem zwanym „Oliwką”. Kto czytał poprzednią część przygód Leszka, ten wie, z kim się spiknął „Oliwka”. Leszek, rzecz jasna, nie może tego tak zostawić. A to oznacza WOJNĘ – kolejny epizod wojen pamiętnikowych. Przy okazji poznamy pieluchowe prapoczątki przyjaźni chłopców, zostaniemy ostrzeżeni przed dziewczyńską zarazą oraz pokibicujemy piłkarzom z Puffington Hill grającym przeciw drużynie… Bar...
Największy pechowiec i największy szczęściarz w jednej osobie znowu w akcji! Tym razem zawiera pisemne umowy z członkami rodziny i… kiepsko na tym wychodzi. Następnie nocuje pod namiotem, a w rezultacie ściąga na siebie gorsze kłopoty niż kiedykolwiek. Największy pech i największe szczęście dopadają go jednak na koncercie ulubionego zespołu. Co stanie się z wokalistą i kto zamiast niego wyląduje na scenie? Tego się nie da opowiedzieć – to trzeba po prostu przeczytać!
Znany bajerant i pechowy farciarz znowu w akcji! Sezon na kichanie, drugi tom serii, okaże się sezonem polowania na fioletowego myszołowa. Leszek, chociaż na wszystko kicha, przyłączy się do fotograficznych łowów. Hej, a co ma do tego przebiegła, mściwa wiewiórka? W drugiej części książki między Leszkiem a jego siostrą rozpętają się prawdziwe Dziennikowe Wojny. Kto w nich wygra, a kto wyjdzie na łyso? Czy Leszek umówił się ze swoją wymarzoną dziewczyną? I wreszcie ściśle tajn...
Rodzina Leszka staje przed zagadką zniknięcia drzewka czereśniowego, które pewnej nocy wyparowuje z ogrodu. Czyja to sprawka i kto za to oberwie? W szkole pechowy szczęściarz musi się zmierzyć z klasowym zabijaką. Czy wystarczy podsunąć mu prastary batonik? A kto poczęstuje się nietoperzowymi bobkami? Przepyszne przekąski w wydaniu Leszka posmakują nie tylko jego siostrze. Smacznego!
Słynny pechowiec i nieprzeciętny szczęściarz wybiera się na ryby, ale co ostatecznie złowi? Czy odniesie sukces jako detektyw P. Szek? Czy wydrze wreszcie sekrety swej siostrze Melindzie? I co z tym wszystkim mają wspólnego fretka Fernando oraz tajemniczy Człowiek w Czarnym Kapeluszu? Wszystkie te zagadki czekają na wyjaśnienie w czwartym tomiku zakręconych przygód Leszka Peszka. A jako bonus na koniec – opowieść na dobranoc zalatująca… Czym? To chyba oczywiste! RYBĄ.
Pechowy szczęściarz znowu w akcji! Sezon na kichanie okaże się sezonem polowania na fioletowego myszołowa. Leszek, chociaż na wszystko kicha, przyłączy się do fotograficznych łowów. Hej, a co ma do tego przebiegła, mściwa wiewiórka? W drugiej części książki między Leszkiem a jego siostrą rozpętają się prawdziwe Dziennikowe Wojny. Kto w nich wygra, a kto wyjdzie na łyso? Czy Leszek umówił się ze swoją wymarzoną dziewczyną? I wreszcie ściśle tajna lista, a w niej… Sprawdźcie sa...
Uwaga! Oto przed wami Leszek Peszek, czyli Koleś Pecholeś – największy pechowiec (i największy szczęściarz, to zależy) w całym Fufatkowie, znany szantażysta i bajerant. A także jego siostra Melinda, prawie nastolatka, oferma do kwadratu i aparatka. Do tego ich rodzice, kot i utrapieni sąsiedzi oraz cała masa mniej lub bardziej zakręconych ziomali. Przygotujcie się na ostrą jazdę przy czytaniu, pękanie ze śmiechu i pukanie się w czoło, dreszcze emocji (i obrzydzenia), a na kon...
Jedenastoletni Leszek Peszek to największy pechowiec w całym Puffington Hill. I największy szczęściarz - to zależy. Wszystko, za co się weźmie, kończy się cudowną katastrofą. Ksywka pasuje do niego w każdym calu. W pierwszej księdze, opowiadającej o niesamowicie niecnych postępkach tego niezwykłego chłopca, poznacie jego rodzinę oraz kotkę Śnieżynkę. A także tajemniczego wąsatego kolegę z klasy, którego Leszek wprowadza w największe sekretne szkolne przekręty....
Największy pechowiec i największy szczęściarz w jednej osobie znowu w akcji! Tym razem zawiera pisemne umowy z członkami rodziny i… kiepsko na tym wychodzi. Następnie nocuje pod namiotem, a w rezultacie ściąga na siebie gorsze kłopoty niż kiedykolwiek. Największy pech i największe szczęście dopadają go jednak na koncercie ulubionego zespołu. Co stanie się z wokalistą i kto zamiast niego wyląduje na scenie? Tego się nie da opowiedzieć – to trzeba po prostu przeczytać!
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.