Justyna Kopińska Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Współczesna wojna, Audiobook | Justyna Kopińska

    Książka jednej z najczęściej nagradzanych polskich dziennikarek „Współczesną wojnę” rozpoczyna reportaż o najważniejszym konflikcie 2022 roku. To wynik trzech podróży dokumentacyjnych autorki w kluczowych etapach wojny w Ukrainie oraz wszechstronnego doświadczenia dziennikarskiego w tematach kryminalnych i społecznych. Reportaż przestawia wojnę obrazami. Kopińska rozmawiała z czołowymi ukraińskimi politykami, ludźmi, którzy w wojnie stracili bliskich, dowódcami oraz żołni...

    Promocja
    okładka Z nienawiści do kobiet, Audiobook | Justyna Kopińska

    Książka najczęściej nagradzanej dziennikarki Zbiór reportaży Z nienawiści do kobiet to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska. Książkę otwiera premierowa opowieść syna o Violetcie Villas, artystce, która odniosła ogromny sukces, była podziwiana przez miliony, a zmarła w samotności. Tekst Ksiądz pedofil odprawia dalej to szokująca historia trzynastoletniej dziewczynki podstępem wywiezionej od rodziców i gwałconej przez księdza, a report...

Justyna Kopińska Audiobooki

Justyna Kopińska to polska dziennikarka, socjolożka, publicystka, autorka głośnych książek reporterskich oraz powieści . Kopińska jest laureatką wielu prestiżowych nagród dziennikarskich i kulturalnych. Otrzymała m.in. European Press Prize, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz Wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Wojciechowskiego. Ponadto jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International – Pióro Nadziei. Choć pochodzi z Małopolski, to przez kilka lat mieszkała w Afryce, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytani. Od 2011 roku Kopińska związana jest z „Gazetą Wyborczą”. Debiutowała na łamach pisma reportażem „Gej Twoim bratem w Kościele”. To opowieść o wierzących homoseksualistach oraz problemach, z jakimi geje muszą się mierzyć w kontekście relacji z Kościołem. Na łamach Gazety Wyborczej publikowała nie tylko swoje reportaże, ale również wywiady. Wśród nich warto wymienić rozmowę z klezmerem Leopoldem Kozłowskim czy siostrą Małgorzatą Chmielewską.

Reportaże Justyny Kopińskiej

Justyna Kopińska jest autorką wielu reportaży prasowych , które rozpalały dyskusje w całym kraju. Jednym z nich był tekst „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?”. To reportaż o brutalnym systemie kary, jaki przez kilkadziesiąt lat funkcjonował w zabrzańskim sierocińcu sióstr Boromeuszek. Publikacja tekstu doprowadziła do licznych dyskusji i powstania reportaży telewizyjnych. Efektem rozwinięcia śledztwa dziennikarskiego w tej sprawie była publikacja debiutanckiej książki Kopińskiej pt. „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie”, która ukazała się w 2015 roku nakładem wydawnictwa Świat Książki.

Kolejnym bardzo głośnym tekstem Kopińskiej był reportaż „Oddział chorych ze strachu”, w której dziennikarka opisała warunki panujące na oddziale pacjentów szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim. Według relacji świadków ordynatorka Anna M. przez kilka lat znęcała się nad swoimi podopiecznymi. Za ten tekst reportażystka została nominowana do nagrody European Press Prize. Ostatecznie Justyna Kopińska otrzymała tę nagrodę w kategorii „Distinguished Writing Award”. Reportaż znalazł się w drugiej książce Kopińskiej pt. „Polska odwraca oczy”. W wydanym w 2016 roku zbiorze znalazły się zarówno publikowane, jak i niepublikowane teksty. Wśród nich znajdują się reportaże o patologii i nadużyciach władzy, przemocy domowej, Mariuszu Trynkiewiczu, znęcaniu się nad dziećmi, o absurdalnych wyrokach sądowych oraz mrożących krew w żyłach morderstwach, rodem z kryminałów.

W 2018 roku, również nakładem Wydawnictwa Świat Książki, ukazała się kolejna książka Justyny Kopińskiej pt. „Z nienawiści do kobiet”. To kolejny zbiór reportaży Kopińskiej, którymi żyła cała Polska. Pierwszym tekstem jest opowieść syna Violetty Villas o matce – artystce, która osiągnęła niebywały sukces, ale zmarła w samotności. W kolejnym tekście – „Ksiądz pedofil odprawia dalej” – Kopińska pisze o trzynastolatce, która została podstępem wywieziona od rodziców i brutalnie gwałcona przez księdza. W tytułowym reportażu – „Z nienawiści do kobiet” – dziennikarka ujawnia sprawę tuszowania przez wojsko sprawy molestowania kobiet przez wysoko postawionego oficera polskiej armii. Kopińska po raz kolejny pisze o niesprawiedliwości, nadużyciach władzy i według swojego dziennikarskiego motto – oddaje głos tym, którzy na co dzień go nie mają.

Obłęd - pierwsza powieść Justyny Kopińskiej

W październiku 2019 roku ukazała się pierwsza powieść Justyny Kopińskiej – „Obłęd”. To wstrząsająca opowieść o złu totalnym. Swoje doświadczenia dziennikarskie i zasłyszane opowieści Kopińska postanowiła przekuć w pełnokrwistą powieść. Nie każdą historię da się bowiem napisać w formie reportażu, czasem potrzebne są słowa powieści.

Pogłoski o koszmarnych warunkach panujących w jednym z polskich szpitali trafiają do młodego reportera. By dowiedzieć się, na ile wiarygodne są te opowieści, chłopak postanawia wejść w sam środek świata, w którym zło pozostaje całkowicie bezkarne. W zbeletryzowanej formie Kopińska opowiada o horrorze, który z którym musi mierzyć się wnikliwy i ambitny dziennikarz.

Najnowszą książką Kopińskiej jest „Lekarstwo dla duszy”. To zbiór esejów, szkiców i przemyśleń cenionej polskiej dziennikarki. Teksty, które znalazły się w książce, były publikowane na łamach „Vogue.pl”. W przeciwieństwie do poprzednich publikacji w „Lekarstwie dla duszy” dominuje dobro i nadzieja.

Książki Justyny Kopińskiej na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Justyny Kopińskiej w formie papierowej.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.