Ćwiczenia mobilizują uczniów do refleksji i zaangażowania. Praca w parach, zdania niedokończone, krzyżówki, fragmenty poezji, cytaty z blogów, scenki dramowe czy logogryfy – to ćwiczenia różnorodne i ciekawe dla piątoklasistów. Każda lekcja rozpoczyna się od wprowadzenia do tematu i prezentacji istotnych treści. Dlatego ćwiczenia korelują z kolejnymi rozdziałami podręcznika.
Program wychowania do życia w rodzinie dla uczniów klasy 6 delikatnie i taktownie wprowadza w zagadnienia funkcji i ról rodzinnych, dojrzewania, przekazywania życia i płciowości człowieka. Nie pomija zagadnień dot. intymności, korzystania z Internetu i dobrego wychowania. Autorzy przygotowali materiał, który może być skuteczną pomocą dla uczniów w zrozumieniu przemian zachodzących między dzieciństwem a dorosłością.
Przystępna forma przekazu ćwiczeń umożliwia przyswojenie i zapamiętanie przez nastolatków pojęć, nazw i terminów z psychologii komunikacji, biologii i socjologii. Poszczególne rozdziały dotyczą spraw fundamentalnych: wzajemnych relacji, więzi i wartości, które są praktykowane w domu rodzinnym. Kolejne tematy to: emocje, uczuci i sposób ich wyrażania. Świętowanie rodzinne to kolejne zagadnienie związane z kulturą i rodzajami odpoczynku.
eresa Król, Magdalena Guziak-Nowak, Podręcznik dla klasy 6 szkoły podstawowej. Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie Numer ewidencyjny w wykazie 920/3/2019 Przystępna forma przekazu podręcznika umożliwia przyswojenie i zapamiętanie przez nastolatków pojęć, nazw i terminów z psychologii komunikacji, biologii i socjologii. Poszczególne rozdziały dotyczą spraw fundamentalnych: wzajemnych relacji, więzi i wartości, które są praktykowane w domu rodzinnym. Kolej...
Wprowadzenie 5 1. Wspólnota domu, serca i myśli – funkcje rodziny 2. Witaj w domu – funkcja prokreacyjna i opiekuńcza 3. Zasady i normy – funkcje wychowawcza i socjalizacyjna 4. Miłość, która scala – funkcje psychiczno-uczuciowa i kontrolna 5. Jesteśmy razem – funkcje: rekreacyjno-towarzyska,kulturowa i ekonomiczna 6. Człowiek – istota płciowa 7. Przekazywanie życia – budowa i fizjologia układu rozrodczego kobiety-lekcja dla grupy dziewcząt 8. Przekazywanie życia – budo...
Podręcznik dostosowany do nowych wymogów MEN. Nr ewidencyjny w wykazie 663/2013/2015 Szkoła ponadgimnazjalna – to ostatni etap prorodzinnej edukacji. Osiągnięcie pełnej dojrzałej postawy jest procesem, dzięki któremu człowiek staje się wolny wewnętrznie od nacisków z zewnątrz, zdolny do miłości, do akceptacji najważniejszych wartości. Seksualność człowieka jest integralną częścią ludzkiej osoby. Nie można więc rozwiązywać problemów seksualnych w izolacji od całokształtu os...
Nowe seria ćwiczeń wraz z tekstami do przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów VI klasy szkoły podstawowej. Zeszyt ćwiczeń i tekstów autorstwa Teresy Król, stanowi pomoc dla nauczyciela oraz uczniów. Treści zeszytu dostosowano do Nowej Podstawy Programowej (NPP) oraz zmieniono szatę graficzną. Rozwiązanie wielu testów, diagramów, logogryfów i krzyżówek ugruntowuje wiedzę ucznia z dziedziny prokreacji człowieka i dopomaga w wypracowaniu dobrych nawyków....
Przystępna forma przekazu programu umożliwia przyswojenie i zapamiętanie przez nastolatków pojęć, nazw i terminów z psychologii komunikacji, biologii i socjologii. Poszczególne rozdziały dotyczą spraw fundamentalnych: wzajemnych relacji, więzi i wartości, które są praktykowane w domu rodzinnym. Kolejne tematy to: emocje, uczuci i sposób ich wyrażania. Świętowanie rodzinne to kolejne zagadnienie związane z kulturą i rodzajami odpoczynku. Autorzy nie pomijają też aktualnych tre...
Nowe ćwiczenia, które zaproponowali autorzy, uświadamiają gimnazjalistom złożoność i różnorodność kultury oraz etosu życia rodzinnego.
Ponadto rozwiązanie wielu testów, diagramów, logogryfów i krzyżówek ugruntowuje wiedzę z dziedziny prokreacji człowieka i dopomaga w wypracowaniu dobrych nawyków.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.