Wirtualne Targi

Krupka Władysław Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kapitan Żbik wydanie zbiorcze Tom 2, Książka | Janusz Tomaszewski, Krupka Władysław

    Kapitan Żbik, bohater najdłuższej polskiej serii komiksowej, wydawanej w latach 1968-1982, stał się jednym z najpopularniejszych herosów popkultury z czasów PRL. Tysiące młodych czytelników wysyłało listy do komendy głównej MO, zgłaszając zaobserwowane przestępstwa, prosząc o radę lub też o uzupełnienie brakujących komiksów. Zeszyty z przygodami Żbika były kilkukrotnie wznawiane, osiągając w sumie ponad dziesięć milionów nakładu. Teraz przypominamy je w wydaniu zbiorczym. W d...

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik T.45 W potrzasku cz.3, Książka | Krupka Władysław, Jerzy Wróblewski

    Kapitan Żbik i porucznik Michał prowadzą sprawę opatrzoną kryptonimem Trzech, dotyczącą zabójstwa w miejscowości Borówkowo na Suwalszczyźnie. Niedaleko Borówkowa, w leśniczówce Olszówka dzieci leśniczego, Janek i Marta, obserwują coraz więcej niepokojących zdarzeń: zabite zwierzęta, nagły pożar oraz podejrzanych i uzbrojonych mężczyzn. Milicja i służby leśne wspólnie zastawiają pułapkę na złoczyńców.

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik Kto zabił Jacka? Część 1, Książka | Krupka Władysław

     Reedycja kultowej kryminalnej serii komiksowej wydawanej w latach 1968-1982. Jej bohaterem jest oficer Milicji Obywatelskiej, kapitan Jan Żbik. Wraz z zespołem, w skład którego wchodzą najczęściej porucznik Michał i porucznik Ola, rozwiązują przeróżne sprawy kryminalne, morderstwa, kradzieże, włamania czy porwania, ale także zwalczają zagranicznych szpiegów. Często osoby pokrzywdzone lub świadkowie listownie proszą o interwencję we własnych sprawach właśnie kapitana Żbika – ...

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik 11 Spotkanie w Kukerite Część 2, Książka | Krupka Władysław

    Grupa dochodzeniowa kapitana Żbika rozpracowuje międzynarodową grupę przemytników. Trop prowadzi do Złotych Piasków w Bułgarii. Posługując się znakiem rozpoznawczym - zapalniczką z pozytywką - Żbik infiltruje siatkę, która przygotowuje przemyt drogocennych brylantów. Czy Żbikowi i bułgarskim milicjantom uda się powstrzymać przestępców?

    Ciąg dalszy tej opowieści w trzeciej części pt. „Podwójny mat”.

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik Wąż z rubinowym oczkiem Część 2, Książka | Krupka Władysław

    Ciąg dalszy opowieści rozpoczętej w zeszycie Nocna wizyta.

    Kapitan Żbik i jego zespół - Ola, Iwona i Michał - prowadzą śledztwo w sprawie napadu na jubilera w Sławkowie. Tymczasem złodziejska szajka szykuje kolejny skok. Tym razem ofiarą ma być lekarz ze Szczecina, który zgromadził kolekcję cennej biżuterii.

    Promocja
    okładka Kapitan Żbik 10 Zapalniczka z pozytywką Część 1, Książka | Krupka Władysław

    Inżynier Stanisław Czerski leci w podróż do Berlina. Jego narzeczona Zosia prosi go, żeby przy okazji przywiózł elegancki neseser - prezent dla jej znajomego. Podczas kontroli na lotnisku okazuje się, że są w nim ukryte dolary, a inżynier zostaje aresztowany za przemyt. Grupa dochodzeniowa Kapitana Żbika, we współpracy z policją niemiecką rozpracowuje międzynarodową grupę przemytników. Niezależnie od tego, czy inżynier Czerski jest jednym z przestępców, czy tylko ich przypad...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.