Bony podarunkowe na Święta

ks. Przemysław Śliwiński Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ruszaj po szczęście. Cztery drogi do lepszego życia, Książka | ks. Przemysław Śliwiński

    Ruszaj po szczęście. Cztery drogi do lepszego życia to pomysł na 12 miesięcy przygód z pozytywnymi zmianami samego siebie na czterech drogach rozwoju: 1. Psychologia pozytywna - trening osobowości. 2. Zdrowe, naturalne żywienie. 3. Efektywny trening dla ciała. 4. Aktywny czas wolny na łonie natury. Każdy z 12 rozdziałów (przygód) zawiera najważniejsze tematy z powyższych obszarów wiedzy, zaprezentowane jako inspirujące treści oraz interaktywne zadania. Autor opiera się w treś...

    Promocja
    okładka Jutro święto, Książka | ks. Przemysław Śliwiński

    Kontynuacja bestsellerowego cyklu Jutro Niedziela! Wyjątkowy przewodnik po słowie Bożym i liturgii uroczystości, świąt i wspomnień. Zawiera analizy na rok liturgiczny A, B i C. Przekazuje ważne informacje, m.in. które uroczystości mają specjalny formularz Mszy wigilijnej, ile trwają obchody Zmartwychwstania i Narodzenia Pańskiego, które wspomnienia są obowiązkowe itp. Posiada imprimatur.

    Promocja
    okładka Jutro Niedziela. Odpocznij ze słowem. Rok A, Książka | Kowalski Marcin, ks. Przemysław Śliwiński

    Jutro Niedziela to analiza niedzielnego Słowa, tego Słowa, w którym podczas Eucharystii spotykamy Jezusa. To przygotowanie do świętowania najważniejszego spotkania w każdym tygodniu. Dzięki Jutro Niedzieli odkrywamy odkryć geniusz Słowa Bożego, ukryty w liturgii. Analizy opracowane są na wszystkie niedziele roku A.Autorami Jutro Niedzieli są ks. Przemysław Śliwiński i ks. Marcin Kowalski – ksiądz dziennikarz i ksiądz biblista, których pasja do odkrywania Słowa Bożego zaczęła ...

    Promocja
    okładka Jutro Niedziela Rok C, Książka | ks. Przemysław Śliwiński

    Cykl „Jutro Niedziela” to analiza niedzielnego Słowa, tego Słowa, w którym podczas Eucharystii spotykamy Jezusa. To przygotowanie do świętowania najważniejszego spotkania w każdym tygodniu. Dzięki książce „Jutro Niedziela” możemy odkryć geniusz Słowa Bożego, ukryty w Liturgii. Trzeci tom, wydany na liturgiczny Rok C, jest zaproszeniem do bliższego poznania dojrzałego duchowo dzieła - Ewangelii św. Łukasza, którego nazywa się Ewangelistą Bożego Miłosierdzia. Opisuje on Jezusa...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.