Ksiądz Pogodny oddaje w ręce swoich czytelników najnowszą książkę z inspiracjami do kazań dla dzieci na Rok A. Książka napisana prostym językiem, z licznymi przykładami, zawiera fragmenty Ewangelii, pytania do dzieci oraz propozycje piosenek. Ta książka to znakomita pomoc w homiliach dla dzieci, w katechezach, w rozmowach rodzinnych z najmłodszymi. Zresztą, kto zna Księdza Pogodnego ten wie, że warto jego książki mieć i korzystać!
W tej książce wyczuwa się puls dzisiejszego świata. Ewangelicki teolog Karl Barth powiedział kiedyś, że prawdziwy kaznodzieja w jednej ręce powinien trzymać Pismo Święte, a w drugiej gazetę.W tym zbiorze znalazło się mnóstwo przykładów z prasy, literatury, malarstwa, historii, muzyki czy po prostu z codziennego życia. To prawdziwa skarbnica, baza, która pozwoli kapłanowi dotrzeć do słuchacza, wzbudzić w nim właściwe emocje.
Jakie powinno być dobre kazanie? Jak pozyskać słuchacza dla Bożej sprawy, jak wyzwolić w nim to, co najlepsze, dotrzeć do ukrytych pierwiastków dobra, jak skłonić do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej? Te pytania zadaje sobie każdy kapłan przygotowujący się do niedzielnych i świątecznych „wystąpień”. Pomocą w poradzeniu sobie z kaznodziejskimi dylematami jest ta książka – zbiór tekstów, które pomogą wygłosić naprawdę interesujące kazanie.
To zbiór oryginalnych, przejrzystych „kazań”, o prostej budowie, będących skarbnicą przykładów. Zawierają egzegezę Ewangelii oraz elementy edukacyjne z różnych dziedzin życia: z literatury, historii, historii sztuki, muzyki, malarstwa oraz wiele osobistych świadectw. Od pierwszego zdania przykuwają uwagę słuchacza i oddziałują na jego najgłębsze emocje. Wywołują wzruszenie, empatię, łzy, uśmiech i skłaniają do głębokiej refleksji. Pozbawione moralizowania, dydaktyzmu, patosu ...
Czytelników, którzy znają publikacje Księdza Pogodnego mamy przyjemność poinformować, że są już dostępne Kazania na niedziele. Rok A. Wkrótce ukażą się Kazania na uroczystości i święta. Rok A. Na każdą niedzielę Ksiądz Pogodny przygotował po 4 propozycje kazań, zatem każdy może znaleźć coś dla siebie. Kazania Księdza Pogodnego inspirują i prowokują, są krótkie i pełne ciekawych przykładów. Nowych Czytelników gorąco zachęcamy do zapoznania się również z innymi publikacjami teg...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.