Zeszyt TESTY 2 to propozycja przeznaczona dla uczniów oraz dla nauczycieli i rodziców. W zeszycie znajduje się 10 testów z zadaniami ujętymi w bloki tematyczne, które odnoszą się do różnych obszarów edukacji i zgrupowane są zgodnie z zasadą stopniowania trudności oraz z wymaganiami programowymi odpowiadającymi edukacji w klasie drugiej szkoły podstawowej. Zadania wymagają od uczniów nie tylko rozumienia i przetwarzania przeczytanych informacji, nie tylko rachowania i rozwiąz...
Zeszyt TESTY 3 to propozycja przeznaczona dla uczniów oraz dla nauczycieli i rodziców, zawierająca zestaw zintegrowanych testów, które mogą posłużyć do sprawdzenia poziomu osiągnięć – głównie w obszarze edukacji polonistycznej i matematycznej. Zadania zamieszczone w testach obejmują zakres wiadomości i umiejętności, jakimi powinien wykazać się uczeń klasy III szkoły podstawowej, kończący I etap edukacji.Zeszyt zawiera 10 testów z zadaniami ujętymi w bloki tematyczne i zgrupow...
Zbiór zadań dla klasy 1 jest propozycją adresowaną do nauczycieli, rodziców i uczniów. Zawiera szereg ćwiczeń i zadań przydatnych w nauczaniu matematyki, w doskonaleniu matematycznych umiejętności oraz wyrównywaniu braków w tym obszarze edukacji szkolnej. Obejmuje takie zagadnienia jak: cechy wielkościowe, figury geometryczne, pojęcie liczby naturalnej, działania na zbiorze liczb - w zakresie 10 i 20. Kolorowanki, tabelki, grafy, ilustrowane zadania tekstowe, działania rachu...
Przygody pirata Leona na Oceanie Gramatyki i Oceanie Ortografii. Główny bohater zapoznaje czytających z podstawowymi wiadomościami z zakresu gramatyki i ortografii. Po zapoznaniu się z nimi poszerzysz swoją wiedzę i umiejętności praktyczne stosowania reguł ortograficznych i gramatycznych. Całość wzbogacona jest ciekawostkami dotyczącymi żeglarstwa oraz geografii.
Kluczową umiejętnością jest czytanie ze zrozumieniem. Zgodnie z zasadą, że „podróże kształcą” przygotowaliśmy dla Waszych Wychowanków zbiór tekstów będących zapisem wirtualnej wycieczki dookoła Polski. Rozpoczyna się ona w Warszawie i następnie przebiega przez stolice poszczególnych województw (w przypadku województw lubuskiego i kujawsko-pomorskiego są to miasta będące siedzibami marszałków). Każdy dzień wycieczki przybliża uczestników do poznania historycznego rysu zwiedzan...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.